Instalki.pl » Aktualności » Software » Nadchodzi TEN dzień. Ciekawe, co tym razem zepsuje Microsoft
Poniedziałek, 13 Kwiecień 2020 14:06, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 10 problemy
Już nie mogę się doczekać.


Hmmm, a co my tu mamy? Dziś poniedziałek, 13 kwietnia, a to oznacza, że już jutro Microsoft udostępni nową aktualizację zbiorczą dla posiadaczy systemu Windows 10. Nie mogę się już doczekać tego, co firma z Redmond sknoci tym razem...

Patch Tuesday to dzień, w którym Microsoft zwyczajowo wypuszcza duży zestaw poprawek dla systemów Windows. Dzień ten zawsze przypada na drugi wtorek miesiąca (stąd nazwa) i niemal każdorazowo towarzyszą mu liczne emocje. Te związane są niestety przede wszystkim z problemami wywoływanymi przez łatki. Ich spektrum jest niezwykle szerokie: od drobnych kłopotów z dźwiękiem, po niebieskie ekrany śmierci i spadek wydajności pracy komputera.

Nowa aktualizacja zbiorcza dla Windowsa 10 przyniesie nie tylko nowe poprawki. Microsoft zwyczajowo zawiera wśród udostępnianych plików wszystkie poprzednie ulepszenia - zarówno te związane z bezpieczeństwem, jak i wykrytymi uprzednio błędami. Jeśli nie udało się Wam zainstalować aktualizacji z marca, kwietniowy patch jest Waszą szansą.

Osobiście nigdy nie miałem problemów z żadną aktualizacją Windowsa... aż do tego roku. Zaczęło się od buga uniemożliwiającego mi instalację zbiorczych poprawek z marca, a skończyło na braku dźwięku po zainstalowaniu patcha KB4541335. Fonię przywróciłem, jednak łatki z zeszłego miesiąca wciąż nie mogę zainstalować.

Gwarantuję, że w wypadku wystąpienia jakichkolwiek błędów w jutrzejszej aktualizacji, od razu o nich napiszemy. Obecnie masa Polaków pracuje i uczy się zdalnie i nikt nie ma zamiaru tracić nerwów przed ekranem swojego monitora, prawda?