Instalki.pl » Aktualności » Software » Aplikacja Telefon od Google dostępna dla (prawie) wszystkich
Poniedziałek, 13 Kwiecień 2020 19:59, Wpisany przez Piotr Malinowski
telefon google 5
Google rozszerza liczbę obsługiwanych urządzeń.

Część osób może doskonale kojarzyć aplikację Telefon od Google. Jest ona bowiem domyślną usługą „do dzwonienia” zainstalowaną na urządzeniach Pixel oraz tych działających na Android One oraz nakładce MIUI. Pozostali użytkownicy oprogramowania od giganta z Moutain View nie mogli do tej pory korzystać z narzędzia.

Google postanowiło zmienić ten stan rzeczy. Jak się okazuje, część konsumentów zauważyła w Sklepie Play możliwość pobrania aplikacji Telefon. U siebie (Huawei Mate 20 Lite) nie widzę jeszcze takiej opcji. Możliwe więc, że koncern dodaje obsługiwane modele seriami. Pod TYM linkiem możecie sprawdzić czy Wasz smartfon znajduje się na „liście”.

Warto zaznaczyć, że Telefon nie będzie prawdopodobnie nigdy dostępny na urządzeniach od Samsunga oraz OnePlus. Powodem ma być brak wspólnej biblioteki dialera (narzędzia umożliwiającego wykonywanie połączeń za pomocą łącza telefonicznego). Nie posiadają jej wszystkie modele wspomnianych producentów.

teleefon google 3Źródło: Google

Dlaczego użytkownicy mieliby w ogóle wykazywać zainteresowanie opisaną aplikacją skoro mogą korzystać już z tej wbudowanej? To zależy od preferencji. Usługa od Google jest zgodna z Material Theme, więc może spodobać się osobom chcącym uzupełnić bibliotekę aplikacji o jednakowym wzornictwie. Obsługuje także możliwość głosowego wyszukiwania kontaktów.

Z poziomu apki możemy również blokować podejrzane numery. Ta opcja z pewnością przyda się przy połączeniach od przeróżnych call center czy oszustów.

Źródło: Android Police