Instalki.pl » Aktualności » Software » Samsung ostatecznie zabija funkcję, w którą nigdy nie wierzyłem
Niedziela, 12 Kwiecień 2020 15:35, Wpisany przez Maksym Słomski
samsung s voice koniec
Stało się.


Tak po prostu musiało być. Samsung podjął decyzję o wyłączeniu jednej ze swoich rozwijanych przez lata funkcji, które w obliczu istnienia bardziej uniwersalnych i wszechstronnych propozycji konkurencji nie miała racji bytu. Mowa o asystencie głosowym S Voice, który w stan spoczynku przejdzie w dniu 1 czerwca bieżącego roku.

Samsung S Voice to wirtualny "pomagier", który miał za zadanie ułatwiać życie użytkownikom smartfonów tego producenta na długo przed pojawieniem się asystenta Bixby. Jego możliwości nigdy nie były wielkie. Z asystentem tym nigdy nie można było prowadzić płynnej rozmowy, w podobny sposób, w jaki można robić to dziś z Asystentem Google lub dysponującym znacznie skromniejszym wachlarzem "trików" Bixbym. S Voice pełnił raczej rolę sługi, który reagował na polecenia pokroju "otwórz aplikację X", "zadzwoń do Y" lub "przypomnij mi o Z" - niewiele ponadto. Wraz z premierą Samsunga Galaxy S8 rozwiązanie straciło na znaczeniu.

samsung s voice logo

Premiera asystenta Bixby oznaczała koniec S Voice, jednakże ten został przypieczętowany dopiero teraz. Począwszy od 1 czerwca tego roku asystent S Voice pozostanie głuchy na wszelkie składane mu zapytania i zwracał będzie tekstowy komunikat "I’m unable to process your request. Try again later" (ang. nie mogę spełnić twojego żądania, spróbuj ponownie później).

S Voice od był skazany na porażkę. Korzystający z Androida woleli Asystenta Google, który od zawsze cechował się dużo większą funkcjonalnością. Ba, dla S Voice ogromnym ciosem była polityka firmy Samsung, który udostępniał swojego asystenta w kilku tylko językach. Polacy nigdy nie doprosili się S Voice w języku polskim.

Osoby korzystające z nowszych smartfonów Samsunga nie zauważą absencji leciwego już S Voice, bowiem ten obecny jest wyłącznie na starszych urządzeniach południowokoreańskiej marki. Wśród wciąż obsługujących go sprzętów są smartfony i tablety:

  • Galaxy A3, A5, A7, A8, A9
  • Galaxy Note FE
  • Galaxy Note 2, 3, 4, 5
  • Galaxy S3, 4, S5, S6, S6 Edge
  • Galaxy Note Pro 12.2
  • Galaxy W
  • Galaxy Tab 4
  • Galaxy Tab 4 8.0/10.1
  • Galaxy Tab S8.4 i S10.5


Nie wydaje mi się, aby którykolwiek z posiadaczy powyższych urządzeń zapłakał nad losem S Voice, bowiem prawdopodobnie w ogóle z niego nie korzystał. Minie kilka lat, a o rozwiązaniu Samsunga nikt nie będzie pamiętał, zobaczycie. 

Źródło: Sammobile