Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft Teams z nowymi funkcjami, których użytkownicy potrzebowali
Sobota, 11 Kwiecień 2020 10:44, Wpisany przez Anna Borzęcka
microsoft-teams-tlo
Korzystanie z platformy będzie przyjemniejsze.

Chociaż Zoom zawiódł swoich użytkowników w kwestiach prywatności i bezpieczeństwa, trzeba przyznać, że ten posiada co nieco przydatnych funkcji, których brakuje w innych, podobnych aplikacjach. Mowa na przykład o możliwości ustawienia dowolnego wirtualnego tła za naszymi plecami w obrazie z internetowej kamerki. Na szczęście, platforma Microsoft Teams otrzymała aktualizację, która wprowadziła właśnie taką funkcję i kilka innych.

Chociaż Microsoft Teams nie pozwala jeszcze na wgranie do aplikacji własnych zdjęć, które miałyby stać się tłem obrazu z kamerki (ta opcja ma pojawić się w przyszłości), program oferuje kilka swoich. Z jednego z takich obrazów można skorzystać zamiast z funkcji rozmazywania tła, bazującej na systemie sztucznej inteligencji i dostępnej w aplikacji już od dłuższego czasu.Najnowsza wersja Microsoft Teams posiada już też zapowiedzianą w ubiegłym miesiącu ikonę podniesienia ręki. Kliknięcie w nią oznacza zasygnalizowanie innym uczestnikom wirtualnego spotkania, iż macie coś ważnego do powiedzenia. Ta funkcja powinna okazać się szczególnie przydatna podczas konferencji odbywających się z udziałem wielu osób.

Ostatnią z nowych, już dostępnych w programie Microsoftu opcji, jest możliwość zakończenia spotkania przez jego organizatora jednym kliknięciem. Podobno wprowadzenia tej funkcji szczególnie życzyli sobie korzystający z platformy nauczyciele. Aż dziwne, że dotychczas aplikacja jej nie posiadała.

W związku z trwającą pandemią koronawirusa Microsoft stale się nieustannie rozwijać aplikację Microsoft Teams, spełniając potrzeby jej rosnącej liczby użytkowników. Jeszcze w tym miesiącu program ma umożliwić im pobieranie specjalnych raportów dotyczących wirtualnych spotkań – raportów, z których dowiedzą się, kto w nich uczestniczył oraz kiedy poszczególni uczestnicy do nich dołączyli i je opuścili. Jeszcze w tym roku aplikacja ma otrzymać też funkcję automatycznego tłumienia hałasów w tle, bazującą na sztucznej inteligencji. Dzięki niej użytkownicy powinni być słyszani nawet jeśli postanowią dyskretnie sięgnąć ręką do paczki chipsów czy w przypadku, gdy towarzyszyć im będą głośne zwierzęta i dzieci.

Rzecz jasna, Microsoft Teams pobierzecie z naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Microsoft