Instalki.pl » Aktualności » Software » Discord z funkcją tłumienia zakłóceń. Wiele osób odetchnie z ulgą
Sobota, 11 Kwiecień 2020 18:53, Wpisany przez Piotr Malinowski
discord yaklocenia 3
Świetna nowość.

Jeden z najpopularniejszych komunikatorów głosowych wzbogacił się właśnie o dosyć przydatną nowość. Mowa oczywiście o Discordzie i funkcji „Tłumienie zakłóceń” od Krisp. Wprowadzenie jej ma pomóc użytkownikom szczególnie teraz, gdy zapotrzebowanie na internetowe rozmowy jest większe niż kiedykolwiek.

Jak możemy wyczytać w poście na blogu deweloperów, we Włoszech zanotowano wzrost aktywnych rozmówców o niemalże 250 procent, a w Hiszpanii o prawie 200 procent. Discord musiał więc powziąć zdecydowane kroki, by uatrakcyjnić odbiorcom czas spędzany na platformie.

discord zaklocenia 2

Twórcy usługi postanowili więc nawiązać współpracę z autorami popularnej aplikacji Krisp – pozwala ona na tłumienie zakłóceń w wybranym komunikatorze. Funkcja na Discordzie znajduje się obecnie w fazie beta i… to słychać. Zazwyczaj redukcja dźwięków otoczenia działa prawidłowo, lecz niestety czasami wpływa ona na spadek jakości samego głosu oraz powoduje drobne przerwy przy dłuższych wypowiedziach.

Zapewne z czasem funkcja zostanie usprawniona, co sprawi, że korzystanie z niej będzie jeszcze przyjemniejsze. Twórcy planują jej implementację także w mobilnej wersji usługi. Jeśli jesteście zainteresowani nowością, to Discorda możecie pobrać z naszej bazy plików.

Źródło: Discord