Instalki.pl » Aktualności » Software » Instagram - DM'y wysyłać można teraz także z poziomu przeglądarki
Piątek, 10 Kwiecień 2020 21:01, Wpisany przez Piotr Malinowski
instagram dm 3
Przydatna nowość?

Instagram w przeglądarkowej odsłonie jest znacznie uboższy w funkcje od swojego mobilnego odpowiednika. Próżno tam szukać chociażby opcji publikacji wpisu czy Relacji. W styczniu bieżącego roku dowiedzieliśmy się jednak, że deweloperzy planują jednak nieco wzbogacić „biedniejszą” wersję platformy. Pojawiła się wtedy zapowiedź wprowadzenia obsługi bezpośrednich wiadomości.

Do tej pory DM’y pisać i przeglądać można było wyłącznie za pośrednictwem aplikacji na smartfony oraz tablety. Po trzech miesiącach testów, opcja ta pojawiła się także na przeglądarkowej edycji Instagrama. Dostęp do niej powinni mieć już wszyscy użytkownicy.

W celu przejścia do sekcji bezpośrednich wiadomości należy kliknąć w ikonę złożonej kartki papieru w prawym górnym roku ekranu. Waszym oczom ukaże się wtedy okno podobne do poniższego:

instagram dm 2Źródło: wł. 

Z poziomu przeglądarki można wyświetlać treści od znajomych, reagować na nie serduszkiem, wysyłać wiadomości tekstowe, graficzne (importowane z komputera), a także emotikony oraz naklejki. Nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć nową konwersację ze znajomym lub grupą znajomych.

Nic skomplikowanego. Za implementacją opisanej możliwości stoi jednak wyższy cel. Mark Zuckerberg chce docelowo jak najbardziej usprawnić segment prywatnych wiadomości, grup i relacji. Te trzy obszary są bowiem najczęściej odwiedzane przez użytkowników wszystkich platform Facebooka. Szczegółowe plany społecznościowego giganta nie są oczywiście znane, ale możemy domyślać się, że w najbliższej przyszłości czeka nas sporo nowości we wspomnianych sekcjach.

Źródło: Instagram