Instalki.pl » Aktualności » Software » Dolby On - smartfon zamiast profesjonalnego mikrofonu? (recenzja)
Sobota, 11 Kwiecień 2020 10:22, Wpisany przez Przemysław Kreft
Dolby On
Aplikacja do nagrywania dźwięku

Jakość nagrywanego za pomocą smartfona dźwięku nie powala na kolana. Przekonał się o tym niemal każdy, kto próbował zarejestrować wykład na uczelni, sfilmować występ muzyczny na żywo, czy przygotować nieco ambitniejszy film na kanał w serwisie YouTube.

Co możemy zrobić, jeśli nie chcemy korzystać z zewnętrznego mikrofonu lub nie mamy czasu na żmudną obróbkę w edytorze audio? Producent znany z technologii dźwięku przestrzennego twierdzi, że wystarczy zainstalować na smartfonie odpowiednią aplikację.

Dolby On – narzędzie do nagrywania dźwięku wysokiej jakości

Cena: 0 zł / Android: 7.0 i nowsze
Dolby On Dolby On, bo o niej mowa, to aplikacja do nagrywania dźwięku wyposażona w szereg automatycznych efektów i funkcji korygujących. Mają one zapewnić nagrania pozbawione szumów, z wyraźnym i pełnym dźwiękiem.

Narzędzie pozwala na nagrywanie zarówno samego dźwięku, jak i filmów. Efekty działania technologii opracowanych przez Dolby robią wrażenie. Nagrania rzeczywiście są wyraźniejsze, odszumione i sprawiają wrażenie pełniejszych. Obsługa jest przy tym banalnie prosta. Możemy zdać się w pełni na automatyczne poprawki lub dostosować intensywność efektów do własnych potrzeb. Gotowe projekty możemy zapisać na urządzeniu lub od razu podzielić się nimi np. w mediach społecznościowych. Aplikacja jest jeszcze w fazie rozwoju i dostępna jest całkowicie za darmo (bez reklam).


Dolby On to bardzo ciekawy projekt. Pozwala znacząco poprawić jakość nagrywanego za pomocą smartfona dźwięku. Oczywiście w bardziej profesjonalnych zastosowaniach może nie wystarczyć, ale bardziej ambitni twórcy i tak chętnie korzystają z dodatkowego sprzętu i samodzielnie montują materiały.


Czytaj również: 5KPlayer – darmowy kombajn do odtwarzania wideo w 4K (recenzja)