Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft ujawnił zmiany w Menu Start w Windowsie 10
Piątek, 10 Kwiecień 2020 13:22, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 10 nowe menu start oficjalnie
Oficjalne informacje.

Nowe menu Start w systemie Windows 10 jest przedmiotem wielu spekulacji, które krążą w sieci już od kilku miesięcy. Microsoft nie zdecyduje się na kalkę interfejsu z Windowsa 10X, a przygotowuje coś zupełnie odmiennego. Wcześniej potwierdził to szef Windowsa i działu urządzeń w Microsofcie, Panos Panay, który w marcu za pośrednictwem Instagrama opublikował film, zdradzający wycinek tak interfejsu, jak i samego menu Start. Teraz w Internecie pojawiło się kolejne nagranie.

Tym razem swoją pracą pochwalił się zespół Microsoft Design, którego przedstawiciele umieścili na Twitterze krótką animację z nowym UI. Trwający zaledwie 5 sekund materiał rozwiewa w zasadzie wszystkie wątpliwości związane z wyglądem nowego menu Start.


Osoby korzystające obecnie z Windowsa 10 w mig zobaczą wszelkie modyfikacje, zapowiadane we wcześniejszych przeciekach. Koniec z piekłem perfekcjonistów, którym bez wątpienia były nieujednolicone kafelki w UI i ikony systemowe.

windows 10 ikony
Nowe ikony w menu Start w Windows 10. | Źródło: Microsoft

Zaimplementowany zostanie zarówno jasny, jak i ciemny tryb, a "żywe kafelki" (live tiles) zostaną domyślnie wyłączone. Po jakimś czasie znikną zapewne z systemu na zawsze. Wszystkie pozycje na liście aplikacji będą miały takie samo tło, zależne od wybranego motywu.

nowe menu start windows 10 tryb jasny
Nowe menu Start w Windows 10 - tryb jasny. | Źródło: Microsoft

nowe menu start windows 10 tryb ciemny
Nowe menu Start w Windows 10 - tryb ciemny. | Źródło: Microsoft

Wygląda na to, że ten coraz rzadziej odwiedzany (?) element interfejsu w końcu zacznie prezentować się schludnie. Lepiej późno niż wcale?

Źródło: Twitter