Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Fit z aktualizacją po dłuższej przerwie. Zwiększa nacisk na śledzenie kroków
Czwartek, 09 Kwiecień 2020 11:19, Wpisany przez Łukasz Bernacki
Google Fit z aktualizacją po dłuższej przerwie
Odpowiadają Wam nowe zmiany?

Google Fit to jedna z najpopularniejszych usług amerykańskiego giganta, która od dłuższego czasu nie była aktualizowana o nowe funkcje. Ostatnie większe zmiany miały miejsce w sierpniu 2018 roku dla urządzeń z Androidem oraz w kwietniu 2019 dla systemu iOS. Po wielu miesiącach oczekiwań wprowadzono dziś nową, przeprojektowaną wersję, która posiada kilka ciekawych udogodnień.
Google Fit z aktualizacją po dłuższej przerwie
Najnowsza wersja Google Fit kładzie większy nacisk na śledzenie kroków, które z poziomu aplikacji są w końcu bardziej widoczne. Aplikacja będzie teraz wyświetlać liczbę kroków jako jeden z dwóch głównych wskaźników w dwóch okręgach u góry aplikacji.

Jak donosi jeden z przedstawicieli Google na oficjalnym blogu: „Zdajemy sobie sprawę, że liczenie kroków to znany cel aktywności i świetny punkt wyjścia dla wielu naszych użytkowników, którzy są na dobrej drodze do zwiększonej aktywności” - powiedział przedstawiciel Google na oficjalnym blogu, na temat wprowadzonych zmian. „Wielu użytkowników codziennie śledzi kroki w Google Fit i innych aplikacjach i jest to dla nich ważny cel. Słuchaliśmy uważnie naszych użytkowników, a teraz zarówno punkty serca, jak i liczba kroków zostaną sparowane razem jako cele w centrum naszej aplikacji.”

Google Fit z aktualizacją po dłuższej przerwie

Zmianie uległa również funkcja Move Minutes, która teraz znajduje się pod pierścieniami u góry aplikacji. Ponadto Google wprowadziło nową zakładkę do aplikacji Wear OS, która w założeniu ma ułatwić szybsze rozpoczęcie treningu.

Google przypomniało przy okazji, że według Światowej Organizacji Zdrowia oraz American Heart Association wskazane jest, aby każdy użytkownik osiągał przynajmniej 150 Heart Points w ciągu tygodnia. Aktualizacja dostępna jest już w wybranych krajach, natomiast do końca tygodnia powinna być udostępniona dla wszystkich.
Google Fit z aktualizacją po dłuższej przerwie
Źródło: Google