Instalki.pl » Aktualności » Software » Lista smartfonów Xiaomi, które jako pierwsze otrzymają MIUI 12
Środa, 08 Kwiecień 2020 21:57, Wpisany przez Łukasz Bernacki
Wyciekła wstępna lista smartfonów
Wyciekła wstępna lista smartfonów.

Xiaomi regularnie dostarcza na rynek nie tylko nowe modele smartfonów, lecz również intensywnie pracuje nad aktualizacjami do MIUI. Pod koniec lutego prezentowaliśmy listę urządzeń, które mogą otrzymać nową wersję systemu MIUI 12. Dziś opublikowano kolejne przecieki na ten temat, wraz z zaktualizowaną listą urządzeń.

Pierwsze informacje o rozpoczęciu prac nad MIUI 12 krążą w sieci od początku stycznia bieżącego roku. Od tamtej pory jednak Xiaomi nie uraczyło nas kolejnymi nowinkami w temacie. I choć w dalszym ciągu nie otrzymaliśmy oficjalnej daty premiery czy nawet zapowiedzi testów beta, to jednak najnowsze przecieki sugerują, że może to nastąpić niebawem.

Wyciekła wstępna lista smartfonów

Najnowsza lista obejmuje następujące modele: Xiaomi Mi 10, Mi 10 Pro, jak również Mi 9, Mi 9SE, Mi 9 Pro. Wśród wymienionych jest również Mi 8, a także wycofane Mi CC9 Pro, Mi CC9 oraz Mi CC9e. Kolejne urządzenia to m.in. Xiaomi Mix 3, Mix 2s, and Mix 2. Lista obejmuje również modele serii Redmi, takie jak flagowy Redmi K30, Redmi K20 Pro i Redmi K20, Redmi 8 Pro, Redmi Note 8, Redmi 7 Pro, Redmi Note 7, Redmi 8, Redmi 8A, Redmi 7 oraz Redmi 7A.

Wymienione urządzenia mają ponoć w pierwszej kolejności otrzymać aktualizację MIUI 12 tuż po oficjalnym wydaniu. Na liście brakuje wielu modeli, jak choćby telefony Xiaomi Mix pierwszej generacji. Prawdopodobnie jednak aktualizacja obejmie kolejne urządzenia w późniejszym terminie.

Należy podkreślić, że powyższa lista wciąż nie została oficjalnie potwierdzona. Można się jednak spodziewać, że zarówno prezentowane modele, jak i nieco starsze otrzymają stosowną aktualizację po premierze.

Źródło: Gizmochina