Instalki.pl » Aktualności » Software » Facebook na Androida znowu będzie wyglądać inaczej. Nadążacie za tymi zmianami?
Wtorek, 07 Kwiecień 2020 15:49, Wpisany przez Piotr Malinowski
facebook wyglad 3
Kolejne nowości.

Facebook przechodzi ostatnio dosyć sporo zmian wizualnych. Nie tak dawno informowaliśmy Was o debiucie zupełnie nowej przeglądarkowej wersji portalu oraz odświeżonym ekranie „Menu” w mobilnej odsłonie usługi. Tym razem społecznościowy gigant postanowił nieco usprawnić ekran główny w aplikacji na Androida.

Po raz pierwszy o tytułowej nowości można było usłyszeć na początku bieżącego roku. Wtedy też niewielka garstka użytkowników doświadczyła szoku, kiedy zobaczyła, że mobilny Facebook prezentuje się nieco inaczej. Teraz odświeżony interfejs zostaje powoli wdrażany u szerszej grupy odbiorców. Na jakie zmiany należy się przygotować?

facebook wyglad 2
Źródło: Reddit

Najważniejszą z nich jest przeniesienie paska zakładek na dolną część aplikacji. Ten zabieg ma pomóc w obsłudze platformy jedną ręką. Reszta nowości jest raczej czysto kosmetyczna i na pierwszy rzut oka niemalże trudno zauważyć poprawki. Wszystko wydaje się być jednak nieco bardziej zaokrąglone i przejrzystsze.

Nie wiadomo, kiedy Facebook zdecyduje się na publiczne wdrożenie aktualizacji. Pomimo że odświeżony wygląd staje się rzeczywistością u coraz większej rzeszy użytkowników, to niektórzy z nich zwracają uwagę na jego tymczasową obecność. Część odbiorców cieszy się nim jedynie przez kilka dni – potem platforma wraca do „starego designu”. Wygląda więc na to, że nowość jest jeszcze testowana i niegotowa do implementacji u wszystkich.

Źródło: Reddit