Instalki.pl » Aktualności » Software » Oto wszystkie nadchodzące zmiany w usłudze OneDrive
Poniedziałek, 06 Kwiecień 2020 22:55, Wpisany przez Maksym Słomski
mircosoft onedrive zmiany
Wirtualny dysk stanie się lepszy.

Załoga Microsoftu odpowiedzialna za rozwój chmury OneDrive nie próżnuje. W sieci ukazało się krótkie podsumowanie funkcji, które wkrótce zagoszczą w popularnym dysku wirtualnym, użytkowanym przez miliony osób z całego świata. Do produkcji pośród wielu drobiazgów trafiły cztery główne zmiany.

Konwersacje na karcie pliku


Pierwszą z nowości będzie wgląd do konwersacji toczonych w obrębie danego pliku już na liście drzewa plików. Wystarczyło będzie najechać kursorem na interesujący nas współdzielony plik, aby wyświetliły się ostatnie rozmowy z nim związane - w formie podglądu.Inteligentne zarządzanie wysyłanymi plikami


W systemie Windows 10 pliki będą mogły być wysyłane na dysk OneDrive z prędkością dostosowaną do możliwości i bieżącego obciążenia łącza. Proces ten zostanie w pełni zautomatyzowany, a pieczę nad nim sprawował będzie protokół LEDBAT (Low Extra Delay Background Transport). Dzięki niemu dane przesyłane w tle nie będą spowalniały sieci w sposób, który utrudniałby użytkownikowi danego urządzenia wygodną pracę.

Tryb ciemny na Androidzie


Aplikacja OneDrive na Androida przejdzie przemianę stylistyczną. Poprzedzona wprowadzeniem Fluent Design aktualizacja przełoży się na mniejsze zmęczenie oczu i wydłuży ponoć czas pracy urządzeń na baterii.PDFy i skany uwzględnione w widoku "ostatnie"


Zmiany nie ominęły także widoku ostatnio edytowanych i wgrywanych na dysk plików w aplikacji na Androida. Od teraz na szczycie listy wyświetlone będą przeskanowane dokumenty i ostatnio przeglądane pliki PDF. Funkcja ta jest już obecna w aplikacji OneDrive na iOS.

Onedrive android


Aplikację OneDrive pobierzecie za pośrednictwem naszej bazy danych zarówno w wersji na Androida, jak i systemy Windows.


Źródło: Microsoft