Instalki.pl » Aktualności » Software » Aktualizacja Windowsa 10 zepsuła mi dźwięk. Innym wyrządza większe szkody
Poniedziałek, 06 Kwiecień 2020 11:05, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 10 problemy KB4541335
Problemy dużych i małych firm.

Oj, jak dawno nie pisałem o żadnej aktualizacji Windowsa 10, która wyrządzałaby szkody użytkownikom systemu Microsoftu. W końcu mogę to zrobić i pech chce, że jestem jednym z poszkodowanych. Na szczęście mój problem było łatwo rozwiązać, ale poprawce KB4541335 towarzyszy masa kłopotów nierozwiązywalnych, przynajmniej na razie.

Aktualizacja KB4541335 - problemy


Firma Microsoft udostępniła aktualizację KB4541335 dla Windowsa 10 już jakiś czas temu. Wiecie zapewne, że łatki od Microsoftu instalują się na różnych komputerach w swoim tempie. Jak wielkie było moje zdziwienie, gdy po pobraniu i wgraniu poprawki o numerze KB4541335, a następnie zrestartowaniu komputera, straciłem fonię w głośnikach.

Solucją okazała się ponowna instalacja pakietu sterowników Realteka dla zintegrowanej karty dźwiękowej. Nie, nie samego sterownika o rozmiarze ok. 20 MB. Cztery litery uratował mi pakiet Realtek High Definition Audio, który pobrałem z naszej bazy plików. Autoreklama zupełnie niezamierzona, serio. Instalator pobiera się w ten sposób znacznie, znacznie szybciej, niż z serwerów Realteka - sprawdźcie sami.

To nie jedyne problemy związane z pakietem KB4541335.

windows update KB4541335

Użytkownicy OSu Microsoftu donoszą, że łatka mająca usunąć bugi w Windowsie 10 w wersjach 1909 i 1903 spowodowała niestabilną pracę systemu w trakcie uruchamiania wymagających gier i aplikacji. Co więcej, zmorą dla wielu są teraz "niebieskie ekrany śmierci (BSOD), którym towarzyszy złowieszczy komunikat "whea_uncorrectable_error". Pewna grupa osób donosi także na forach pomocy technicznej Microsoftu o zbyt dużym zużyciu procesora oraz braku responsywności ze strony niektórych elementów interfejsu systemu. Jednym słowem: nie jest dobrze.

Na problemy tym razem jest rozwiązanie, ale nie dostarcza go Microsoft. Wystarczy po prostu tymczasowo odinstalować poprawkę.

Jak usunąć aktualizację Windowsa 10?


Jeśli zainstalowaliście opcjonalną łatkę i chcecie się jej pozbyć, naciśnijcie na przycisk Menu Start, a następnie wybierzcie "Ustawienia", "Aktualizacja i zabezpieczenia", "Wyświetl historię aktualizacji" i "Odinstaluj aktualizacje".

Źródło: inf. własna, Windows Latest