Instalki.pl » Aktualności » Software » iPhone X z systemem Windows 10 to najdziwniejsze, co dziś zobaczycie (wideo)
Sobota, 04 Kwiecień 2020 09:26, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 10 iphone x
Niemożliwe nie istnieje.


Odejdźmy na chwilę od spraw związanych z koro… z sami-wiecie-czym i skupmy się na czymś innym. Produkty Apple znane są z tego, że nie ułatwiają instalacji oprogramowania, które nie jest oprogramowaniem domyślnie instalowanym na danym urządzeniu. Jeden z uzdolnionych programistów podjął się mimo to wyzwania uruchomienia systemu Windows 10 na smartfonie iPhone X i... udało mu się, a jakże, czego się spodziewaliście?!

Windows 10 na iPhone X został zainstalowany za sprawą wirtualnej maszyny UTM. Instalacja Windowsa 10 z pliku ISO zajęła zainteresowanemu ok. 2 godzin - całkiem niezły czas, nie sądzicie? OS Microsoftu nie działa niestety najlepiej, a sam czas jego rozruchu wynosi ok. 20 minut. Pamiętajmy jednak, że softu tego nie przeniesiono na iPhone'a dla celów funkcjonalnych. Zrobiono to dlatego, aby udowodnić, że można to zrobić.

13-minutowy film opublikowany w sieci obrazuje działanie Windowsa 10 na smartfonie Apple. Udało się zainstalować na nim nawet pakiet Office 2019, którego uruchomienie trwa - a jakże - całą wieczność. Wszystkie funkcje systemu wydają się działać poprawnie. Zobaczcie sami.