Instalki.pl » Aktualności » Software » Sztuczna inteligencja Google zamieni Twoje zdjęcie w dzieło sztuki
Piątek, 03 Kwiecień 2020 10:37, Wpisany przez Anna Borzęcka
google-art-transfer
Koniecznie ją przetestuj!


Mnóstwo aplikacji, które można zainstalować na smartfonach, pozwala na edytowanie zdjęć poprzez nakładanie na nie specjalnych filtrów czy też z użyciem innych metod. Niektóre z tych filtrów nieco zmieniają tylko i wyłącznie odcienie fotografii, inne postarzają lub odmładzają ich bohaterów, a jeszcze inne sprawiają, że zdjęcia wyglądają niczym dzieła sztuki najznamienitszych artystów. Od teraz w takie dzieła sztuki fotografie zamienia też sztuczna inteligencja zaimplementowana w aplikacji Google Arts & Culture.

Wspomnianą sztuczną inteligencję można w aplikacji Google Arts & Culture wypróbować, korzystając z nowej funkcji Art Transfer. Funkcja ta umożliwia nadanie wykonanej przez siebie fotografii cech charakterystycznych dla dzieł sztuki znanych malarzy, od Leonarda da Vinci, przez Vincenta van Gogha, aż po Fridę Kahlo.Co ważne, do skorzystania z omawianej funkcji nie jest wymagane połączenie z Internetem. Wszystkie obliczenia są bowiem wykonywane po stronie urządzenia, na którym aplikacja Google Arts & Culture jest zainstalowana, a nie jakichkolwiek serwerów.

Aby w aplikacji Google Arts & Culture użyć funkcji Art Transfer, wystarczy aplikację uruchomić, dotknąć w niej ikony aparatu, a następnie wybrać opcję Art Transfer z wyświetlonej listy. Następnie zróbcie zdjęcie lub wybierzcie ze swojej galerii takie, które wykonaliście wcześniej, a potem zdecydujcie, jaki filtr chcielibyście na nie nałożyć. Potem możecie wskazać, czy algorytmy aplikacji mają po zastosowaniu filtru stworzyć zdjęcie czy też GIF oraz, czy filtr ma zostać nałożony na całą fotografię, czy też jej wybrany fragment. Po ukończeniu edycji możecie pobrać uzyskane „dzieło” bądź udostępnić je w wybranych mediach społecznościowe. Aby przejść do takich opcji, dotknijcie wyświetlacza telefonu w miejscu z napisem „Udostępnij”.Rzecz jasna, aplikację Google Arts & Culture możecie pobrać za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Google