Snapchat pokaże Ci, czy zachowujesz „bezpieczną odległość” od innych ludzi

Piotr MalinowskiSkomentuj
Snapchat pokaże Ci, czy zachowujesz „bezpieczną odległość” od innych ludzi
{reklama-artykul}
O dystansie społecznym – w kontekście uniknięcia zarażenia koronawirusem – mówi się teraz częściej i więcej. Promowanie tej praktyki wydaje się pozytywnie oddziaływać na społeczeństwo, które coraz bardziej do serca bierze sobie zalecenia rządu i wpływowych organizacji. O potrzebę zachowania odpowiedniej odległości od innych ludzi zaapelował właśnie Snapchat.

Do aplikacji wprowadzono kilka usprawnień, które – wykorzystując technologię rozszerzonej rzeczywistości – pozwalają spojrzeć na społeczny dystans od nieco innej strony. O jakich nowościach konkretnie mowa?

Światowa Organizacja Zdrowia pomogła Snapchatowi w opracowaniu dwóch świeżych soczewek. Pierwsza okrzyknięta została jako „Mój dystans społeczny” – jej użycie powoduje wyświetlenie na ziemi kolorowego okręgu informującego czy nie stoimy za blisko innych osób. Ta wizualizacja ma pomóc w dokładnym określeniu niezbędnej pustej przestrzeni.

snapchat soczekwa 1

Druga soczewka z kolei, zawiera animowane przypomnienia o zachowaniu podstaw higieny – myciu rąk czy niedotykaniu twarzy. Efekt zasugeruje także konieczność pozostania w domu i ograniczenia kontaktu ze znajomymi. Na opisanych nowościach obecny będzie odsyłacz do oficjalnej strony WHO.

Warto zaznaczyć, że Snapchat niedawno wprowadził do aplikacji specjalną sekcję informacyjną, gdzie znajdują się fakty i porady odnośnie przeróżnych zaburzeń psychicznych. Usługa wzbogaciła się również o szereg naklejek i Bitmoji zachęcających do przestrzegania m.in. dystansu społecznego czy higieny osobistej.

Źródło: Engadget

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.