Instalki.pl » Aktualności » Software » Huawei AppGallery ma już 400 mln użytkowników. Przybywa nowych aplikacji
Piątek, 27 Marzec 2020 10:25, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Huawei AppGallery
Nowe dane.

Huawei wczoraj zaprezentował nowe, flagowe smartfony z serii P40 i jednocześnie pochwalił się dynamicznym rozwojem sklepu z aplikacjami - Huawei AppGallery.

Obecnie w AppGallery znajduje się prawie 800 polskich aplikacji. W ostatnim czasie kilkanaście nowych aplikacji wdrożyło swoje produkty do HMS (Huawei Mobile Services), w tym między innymi OLX, Ceneo, Bezpieczna Rodzina, Radio TOK FM czy TVP Sport.

Według producenta, w AppGallery z każdym dniem przybywa nowych aplikacji. Co więcej, dostępne są już aplikacje gotowe do instalacji na urządzeniach HMS, jak na przykład: Deezer, Booking.com, AliExpress, Maps.me, Microsoft Office, E-Pity, Yanosik, VOD.pl, ONET – wiadomości, pogoda, sport, Empik, Empik GO, moBilet, moParking, SkyCash czy Radio Złote Przeboje.

Niedawno do grona aplikacji wdrożonych do HMS dołączyły również: Bezpieczna Rodzina, Blix, Ceneo, OLX, Radio TOK FM, Snapchat, Taxi Polska powered by ELE TAXI, TVP Info, TVP Sport, Wielki Test TVP, Zdrowe Zakupy oraz gra Top Speed Drag & Fast Racing.

2020-03-27 093348

Sklep z aplikacjami AppGallery, który od 2018 roku jest preinstalowany na smartfonach i tabletach Huawei, ma swojej ofercie już ponad 11 tysięcy pozycji. Obecnie na świecie ponad 400 mln użytkowników aktywnie korzysta z Huawei AppGallery.

Oczywiście w sklepie Huawei nie znajdziemy aplikacji Google jak przeglądarka Chrome, Mapy, Dysk czy Asystent. Brakuje też wielu aplikacji bankowych.

Źródło: Huawei