Instalki.pl » Aktualności » Software » Apple ma pomysł na to, jak możesz spędzić kwarantannę
Piątek, 27 Marzec 2020 16:22, Wpisany przez Tomasz Bielski
biskupin zwiedzanie online
Idealne rozwiązanie.

W dobie pandemii koronawirusa spora liczba firm zaczyna przedłużać okresy testowe albo całkowicie udostępnia swoje oprogramowanie czy gry za darmo. Podobną ścieżką postanowiło pójść Apple (co jak na tego producenta może być zaskoczeniem) robiąc gest i ukłon w stronę osób zajmujących się kreatywnym biznesem. Dwie najpopularniejsze aplikacje producenta takie, jak Final Cut Pro X oraz pakiet do produkcji muzyki Logic Pro X otrzymały właśnie bezpłatny, 90-dniowy okres próbny dla wszystkich.

- Mamy nadzieję, iż klienci, którzy obecnie siedzą w domu i szukają inspiracji lub nowych umiejętności do opanowania będą mogli przez dłuższy okres skorzystać z naszych rozwiązań – czytamy w oświadczeniu Apple.

Do tej pory Final Cut Pro X służący głównie do montażu wideo posiadał 30-dniową, bezpłatną wersję próbną, jednak bezpłatna wersja próbna dla drugiej aplikacji, Logic Pro X pojawia się po raz pierwszy. Co ciekawe, Apple nie poinformowało dokładnie, kiedy oba programy powrócą do standardowego triala. Firma przekazała jedynie, iż stanie się to po wygaśnięciu całej „inicjatywy”. Bardzo możliwe, że jeżeli pandemia się przedłuży, to ten okres zostanie wydłużony. Sprawa obowiązuje także w przypadku osób, które włączyły wersję próbną już wcześniej nie zdążyły wykorzystać pierwotnie deklarowanych 30 darmowych dni.

applefinalcutpro

Jak plasują się ceny po zakończeniu okresu próbnego? W przypadku Final Cut Pro X jest to 1399 złotych. Za Logic Pro X trzeba zapłacić nieco mniej, bo 949,99 zł. Jeśli chodzi o Apple, to nie można zrobić nic innego, jak tylko docenić ruch wykonany przez amerykańskiego producenta.

Oba programy na pewno przydadzą się nie tylko profesjonalistom, ale również osobom, które z różnych przyczyn nie mogą sobie teraz pozwolić na pełnoprawny zakup.

Źródło: TheVerge