Instalki.pl » Aktualności » Software » Dysk Gogle umożliwi tworzenie skrótów. Nareszcie
Piątek, 27 Marzec 2020 13:43, Wpisany przez Piotr Malinowski
dysk google skrot 1
Długo musieliśmy czekać.

O możliwości tworzenia skrótów na Dysku Google informowaliśmy Was… w sierpniu zeszłego roku. Nowość w końcu opuściła fazę beta i zaczęła być wdrażana dla wszystkich klientów G Suite i użytkowników posiadających osobiste konta Google. Na czym polega tytułowa funkcja?

Przede wszystkim ma ona ułatwić pracę na plikach znajdujących się na dyskach współdzielonych. Jeśli aktywnie korzystacie z usługi, to zapewne kojarzycie sekcję „Udostępnione dla mnie”. Brak możliwości grupowania tych plików w foldery i ogólnej organizacji, to zapewne bolączka wielu osób. Koniec z tym!

skroty google dysk 1Źródło: Google

Od teraz każdy plik znajdujący się w „Udostępnione dla mnie” może być swobodnie przenoszony do dowolnego folderu na dowolnym dysku. Jest to możliwe dzięki nowemu systemowi skrótów. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na dany dokument, wybrać opcję „Dodaj skrót do Dysku” i wybrać dysk, na którym skrót danej treści chcemy umieścić.

To usprawnienie w organizacji Dysku Google może spodobać się szczególnie osobom operującym na sporej liczbie plików oraz pracodawcom, którzy teraz w łatwiejszy sposób mogą udostępniać dokumenty swoim pracownikom. Koniecznie sprawdźcie czy funkcja jest już u Was dostępna!

Źródło: Google