Instalki.pl » Aktualności » Software » Filmy Google Play - aplikacja wzbogaci się o darmowe filmy... przerywane reklamami
Czwartek, 26 Marzec 2020 22:41, Wpisany przez Piotr Malinowski
filmy google za darmo 2
Dobry pomysł?

Najpopularniejsze platformy streamingowe działają na zasadzie abonamentowym. Płacimy raz na miesiąc, by cieszyć się dostępem do tysięcy filmów i seriali bez reklam. A co gdyby… zlikwidować opłatę i wprowadzić przerwy na spoty? Taki pomysł rozważają deweloperzy odpowiadający za aplikację Filmy Google Play.

Tak przynajmniej wynika z odkrycia inżynierów z portalu XDA-Developers. Zauważyli oni, że w kodzie najnowszej wersji usługi znajdują się następujące linijki:

filmy google za darmoŹródło: XDA-Developers

„Darmowe z reklamami”, „Setki filmów, tylko kilka reklam”, „Oglądaj za darmo z reklamami” – przekaz chyba jest bardziej niż jasny. Oczywiście nie znamy żadnych szczegółów, więc bazowanie na tych szczątkowych informacjach to nieco ryzykowny krok. Pewne jest jednak to, że Google rozmyśla podejście do streamingu od nieco innej strony.

Być może gigant planuje wdrożyć reklamy podobne do tych, które od dawna obecne są na YouTube – przed filmem oraz w jego trakcie. Nie jestem jednak do końca przekonany czy użytkownicy poszliby na taki układ. Wydaje mi się, iż jesteśmy już przyzwyczajeni do opłacania miesięcznego abonamentu bez obawy o przerwanie spotem lekarstwa.

Z drugiej jednak strony – możliwość obejrzenia nowego filmu za darmo kosztem obejrzenia kilku minut reklam? Brzmi kusząco, lecz trudno przewidzieć jaką politykę zdecyduje obrać Google. Pozostaje oczekiwać na szczegóły.

Źródło: XDA-Developers