Instalki.pl » Aktualności » Software » Aplikacja zamieni Twój smartfon w kontroler do Nintendo Switch
Środa, 25 Marzec 2020 14:14, Wpisany przez Anna Borzęcka
nintendo-switch
Kolejny kontroler za darmo.

Panująca obecnie na niemal całym świecie sytuacja związana z pandemią koronawirusa zmusiła do pozostania w domu na długie tygodnie całe rodziny. Jak wiadomo, niektórych taki stan rzeczy może już męczyć, innych stresować, a jeszcze innych po prostu denerwować. Na szczęście, istnieje wiele sposobów na rozładowanie powstałego w domostwie napięcia, a jednym z nich jest wspólna zabawa z użyciem Nintendo Switch. Ale co jeśli posiadacie akurat zbyt mało kontrolerów, aby wszyscy członkowie Waszej rodziny mogli razem pograć, na przykład, w Mario Kart 8? Na horyzoncie właśnie pojawiło się rozwiązanie tego problemu.

Deweloper DeepBlue Labs opublikował w Sklepie Play aplikację Joy-Con Droid, która potrafi zamienić smartfona, na którym została zainstalowana, w kontroler do Nintendo Switch. Dokładnie tak! Dzięki aplikacji telefon może naśladować zarówno prawego lub lewego JoyCona, jak i gamepada Switch Pro Controller.

Co ważne, obsługa aplikacji jest niezwykle prosta. Wystarczy wybrać, jaki kontroler telefon ma imitować i połączyć ją z Nintendo Switch z pomocą Bluetooth włączonym w smartfonie.Niestety, z aplikacji nie można skorzystać na każdym smartfonie. Wykorzystuje ona profil Bluetooth HID (Human Interface Device Profile), czyli profil urządzeń interfejsu człowiek-maszyna, obsługiwany tylko przez Androida 9 i jego nowsze wydania. Dlatego do uruchomienia JoyCon Droida nie nada się urządzenie ze starszym oprogramowaniem.

Ważną informacją jest też fakt, że póki co aplikacja dostępna jest jedynie w wersji alfa, a więc z pewnością zawiera błędy. Jeden z tych o którym donoszą użytkownicy powoduje rozłączenie Nintendo Switch i telefonu przy powrocie do menu głównego konsoli w celu uruchomienia innej gry. Wówczas urządzenia należy sparować ponownie. Niektórzy obeszli ten problem, podłączając Nintendo Switch do smartfona z pomocą przewodu posiadającego po obydwu stronach złącze USB-C.

joycon-droid-1

Rzecz jasna, smartfon w postaci kontrolera nie musi odpowiadać każdemu. W końcu, przycisków widocznych na ekranie smartfona, w przeciwieństwie do przycisków rzeczywistego JoyCona, nie można wyczuć. To podczas zabawy może zmuszać użytkownika do tego, aby co chwilę zerkać na wyświetlacz, poważnie utrudniając sterowanie. Niemniej, jak to się mówi, lepszy rydz niż nic. Mimo wszystkich wad omawianej aplikacji, w przypadku braku dostępu do dodatkowego kontrolera staje się ona przydatnym narzędziem.

Aplikację Joy-Con Droid możecie pobrać za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem. Pamiętajcie, że do jej uruchomienia potrzebny jest smartfon z Androidem 9 lub nowszym.


Źródło: TechSpot