Instalki.pl » Aktualności » Software » Instagram z funkcją pozwalającą przeglądać posty wspólnie ze znajomymi na czacie wideo
Środa, 25 Marzec 2020 19:40, Wpisany przez Piotr Malinowski
instagram koronawirus 1
Usprawnienie idealne na czas pandemii.

Instagram wprowadza coraz więcej aktualizacji zawierających zmiany mające na celu ograniczenie dezinformacji oraz szerzenie informacji pochodzących od uznanych organizacji pokroju WHO. Do tej pory były to drobne usprawnienia, lecz teraz przedstawiciele platformy poszli na całość. Zresztą, zobaczcie sami.

Dzisiaj usługa wzbogaciła się o szereg nowości. Zacznijmy od tej tytułowej, która ma wspomóc osoby zmuszone do pobytu w domu. Mowa o funkcji „Wspólne oglądanie” – pozwala ona połączyć się ze znajomymi (max. 6 osób) na czacie wideo. Po rozpoczęciu rozmowy, wszystkim użytkownikom zacznie wyświetlać się lista postów ostatnio przez nich polubionych. Gdy dana osoba kliknie na jeden z nich – pojawi się on reszcie na ekranie.

Czy to potrzebna funkcja? Zupełnie nie. Może ona zostać jednak wykorzystana dla zabicia nudy lub po prostu miłego spędzenia czasu z przyjaciółmi. Jest to po prostu kolejny sposób na pozostanie w kontakcie ze swoimi bliskimi. Nowość powinna już być dostępna na Instagramie w zakładce wiadomości. U siebie jej jednak jeszcze nie widzę.

instagram koronawirus 1Źródło: Instagram

Przejdźmy teraz do mniejszych, ale istotnych zmian. Na pasku relacji zauważyć będziecie mogli teraz ikonkę „Stay Home”. Po kliknięciu w nią, wyświetlą się Wam wszystkie posty osób, które obserwujecie, zawierające naklejkę z ww. napisem.

instagram koronawirus 3Źródło: Instagram

Co więcej, Instagram wzbogacił się o zestaw specjalnych naklejek przypominających ludziom o umyciu rąk lub trzymaniu się z daleka od innych. Z kolei próba wyszukania hasła „koronawirus” poskutkuje wyświetleniem edukacyjnych informacji na temat pandemii.

Jeśli opublikujesz post na temat COVID-19 lub SARS-CoV-2, to nie zostanie on od teraz wyświetlany w rekomendacjach oraz w sekcji Eksploruj. Tam obecne mają być tylko wpisy od wiarygodnych organizacji zdrowia.

instagram koronawirus 4Źródło: Instagram 

Zmiany wprowadzone właśnie przez Instagram są drobne, ale właśnie one mogą uświadomić niektóre osoby, jeśli chodzi o powagę panującej sytuacji na świecie. My także przyłączamy się do akcji #zostańwdomu.

Źródło: TechCrunch