Instalki.pl » Aktualności » Software » Błąd w aplikacji Wiadomości Google może usuwać SMS'y u niektórych użytkowników
Poniedziałek, 23 Marzec 2020 13:24, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Google SMS
Poważny problem.

Miliony użytkowników wykorzystuje aplikację Wiadomości od Google jako podstawowe narzędzie do obsług SMS'ów na smartfonach z Androidem. Nie ma w tym nic dziwnego, aplikacja instalowana jest domyślnie przez wielu producentów. Tymczasem na forum pomocy technicznej Google pojawił się ciekawy wątek dotyczący znikającego tekstu w konwersacjach.

Użytkownicy na forum wsparcia Google Messages zauważyli, że ich wiadomości tekstowe potrafią po prostu znikać, a pierwsze zgłoszenia dotyczące problemu pojawiły się już w styczniu 2019 roku. Co ciekawe, pojawiają się wciąż nowe skargi.

Problem jest poważny, wielu użytkowników straciło nawet wszystkie wiadomości. Rozwiązanie usterki nie zawsze daje pozytywny efekt. Sugeruje się, aby w przypadku problemów odinstalować aplikację Wiadomości za pomocą Sklepu Play, a następnie zainstalować ją ponownie. Można też spróbować użyć innej aplikacji do obsługi SMS'ów na Androida.

Warto również zauważyć, że problem nie ogranicza się do konkretnego modelu telefonu, chociaż dość często występuje na urządzeniach Moto G7. Inne urządzenia dotknięte błędem Google Messages to: HTC One, seria Huawei P20, LG G8s, Moto G5 Plus, Pixel XL, Pixel 2 i Pixel 3.

Źródło: androidauthority