Instalki.pl » Aktualności » Software » Najpierw Google, teraz Microsoft – aktualizacje dla Edge’a Chromium wstrzymane
Poniedziałek, 23 Marzec 2020 14:44, Wpisany przez Anna Borzęcka
edge-chromium-1
Kolejne firmy dostosowują się do nowej rzeczywistości.

Kilka dni temu poinformowaliśmy Was o tym, że w związku z panującą już niemalże we wszystkich krajach naszej planety pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 Google postanowiło wstrzymać wydawanie do Google Chrome jakichkolwiek aktualizacji poza tymi, które byłyby pomniejszymi poprawkami bezpieczeństwa. Teraz na podjęcie tego samego kroku zdecydował się Microsoft.

Jak gigant z Redmond ogłosił wczoraj, aktualizacje dla przeglądarki Edge Chromium zostają tymczasowo zawieszone. Niemniej, dotyczy to wyłącznie stabilnego wydania przeglądarki. W wydaniach Canary, Dev oraz Beta aktualizacje wciąż będą się pojawiać. Poza tym, tak samo jak Google Chrome, stabilny Edge Chromium będzie otrzymywał niezbędne poprawki związane z bezpieczeństwem.

„W świetle bieżących okoliczności zespół pracujący nad Edgem wstrzyma aktualizację stabilnej wersji przeglądarki do tej o numerze 81, zgodnej z Projektem Chromium. Zobowiązujemy się jednak do stałego poprawiania bezpieczeństwa i stabilności Edge’a 80. Kolejnymi informacjami na ten temat podzielimy się jeszcze w tym tygodniu.”, czytamy na Twitterze w poście deweloperów przeglądarki Microsoftu.


Microsoft podjął trudną, ale dobrą decyzję


Decyzja o wstrzymaniu większości aktualizacji dla przeglądarki jest dobrą decyzją. W ten sposób Microsoft nieco ułatwi życie deweloperów, dla których w tej chwili reagowanie na jakiekolwiek problemy związane z wypuszczaniem nowych aktualizacji może być utrudnione ze względu na konieczność pracy zdalnej.

edge-chromium-2

Ani Google ani Microsoft nie ogłosiły, kiedy zamierzają powrócić do regularnego cyklu wydawania aktualizacji dla swoich przeglądarek. Biorąc pod uwagę sytuację na świecie można śmiało założyć, że żadne z przedsiębiorstw w tej chwili nie jest w stanie nic w tej kwestii zaplanować. Wygląda więc na to, że przez długi czas będziemy musieli zadowolić się bieżącymi wersjami Google Chrome i Edge’a Chromium.

Przypominamy, że obydwie przeglądarki możecie pobrać z naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Microsoft