Instalki.pl » Aktualności » Software » Zdumiewające! Od teraz w Diablo można grać na komputerach Amiga
Poniedziałek, 23 Marzec 2020 12:06, Wpisany przez Maksym Słomski
diablo 1 na amiga
Wyczyn godny podziwu.

Oto wiadomość, która prawdopodobnie wprawi w zachwyt miłośników retro komputerów. Stała się rzecz niebywała, bowiem silnik DevilutionX udało się przeportować na system AmigaOS. Wielu z Was zapewne niewiele to mówi, więc spieszę z wyjaśnieniem dla "zwykłych śmiertelników". Od teraz w grę Diablo zagrać można na komputerach Amiga!

Za ten niezwykły wyczyn odpowiedzialni są uzdolnieni panowie Artur Jarosik i Marlon Beijer. To właśnie dzięki nim na popularnych retrokomputerach uruchomić będzie można uznawaną przez wielu za najlepszego hack'n'slasha w historii produkcję studia Blizzard North. Premiera Diablo odbyła się 31 grudnia 1996 roku, kiedy to Amiga ustępowała miejsca znacznie nowocześniejszym pecetom. Za optymalizację silnika dla rekomendowanej karty Vampire odpowiada Samuel Devulder.

diablo amiga

Programiści informują, że do zabawy potrzebna jest oryginalna wersja gry, ale silnik będzie działał także również z wersją shareware. Złe wieści są takie, że dodatek Hellfire w wersji na AmigaOS nie jest jeszcze gotowy, a Battle.net nie działa. To chyba tylko niewiele znaczące drobiazgi, prawda?

Z tego co widać na poniższym nagraniu gra działa nieźle!"Kitracie" jeszcze Amigę w swojej piwnicy? Spróbujecie uruchomić na niej Diablo i podzielicie się z nami dłuższym gameplayem? ;)

Źródło: Exec.pl