Instalki.pl » Aktualności » Software » Koronawirus: WhatsApp z chatbotem WHO, który przekaże Ci wiarygodne informacje o pandemii
Sobota, 21 Marzec 2020 12:31, Wpisany przez Anna Borzęcka
who-whatsapp
Sprawdź, jak z niego skorzystać.

Trzeba przyznać, że w Internecie panuje ogromny natłok informacji związanych z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Jest on na tyle duży, że czasem trudno mieć pewność, które z tych wieści są wiarygodne, a której nie. Na szczęście, od teraz do dyspozycji mamy nowe źródło rzetelnych informacji o chorobie COVID-19. Tym źródłem jest chatbot WHO, z którym można porozmawiać za pośrednictwem popularnego komunikatora WhatsApp.

Aby uruchomić w aplikacji WhatsApp nowego chatbota, wystarczy przejść do zakładki „Czaty”, a następnie dotknąć zielonego dymku z ikoną wiadomości, widocznego w prawym dolnym rogu ekranu. Potem wybierzcie opcję „Nowy kontakt”. W wyświetlonym menu wpiszcie nazwę nowego kontaktu (dowolną, ta i tak automatycznie zamieni się na „WHO Health Alert”), a także numer telefonu przypisany czatbotowi - +41 79 893 1892. Zapiszcie kontakt, a czatbot pojawi się na liście w poprzednim menu. Aby rozpocząć z nim rozmowę, należy go z tej listy wybrać i w oknie czatu wpisać wyrażenie „hi”.

who-chatbot

Co ważne, prowadzenie konwersacji z chatbotem jest w zupełności darmowe. Po wysłaniu mu wiadomości „hi”, chatbot pokaże Wam, jakie pytania możecie mu zadać, wpisując w rozmowie konkretne cyfry. Na przykład, wysyłając wiadomość o treści „1”, system przedstawi Wam ostatnie statystyki dotyczące przypadków zachorowań i zgonów na COVID-19 w poszczególnych częściach świata. Rozmawiając z chatbotem WHO można też uzyskać informacje o mitach związanych z koronawirusem czy kwestiach podróżowania w dobie pandemii, dowiedzieć się, jak chronić się przed zarażeniem, i nie tylko.

Dla niektórych ogromną wadą chatbota może być to, że można porozumiewać się z nim wyłącznie w języku angielskim. Nie zmienia to jednak faktu, iż jest on źródłem cennych i wiarygodnych informacji. Dzięki niemu w trakcie trwania pandemii WhatsApp odgrywa naprawdę ważną rolę.

Pamiętajcie, że aplikację WhatsApp można pobrać za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.

WhatsApp Messenger (Android) – pobierz

Źródło: WhatsApp