Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft Teams ma już trzy lata. Z tej okazji otrzyma kilka nowych funkcji
Piątek, 20 Marzec 2020 13:37, Wpisany przez Anna Borzęcka
microsoft-teams-nowosci
Brzmią ciekawie.

Microsoft Teams, zaawansowany komunikator internetowy do rozmów grupowych i program obecnie dosłownie rozchwytywany za sprawą pandemii koronawirusa, w tym tygodniu obchodzi swoje trzecie urodziny. Z tej okazji Microsoft zapowiedział funkcje, w które w najbliższej przyszłości zamierza go wzbogacić. Wygląda na to, że jest na co czekać.

Pierwszą z nowych funkcji, która ma pojawić się w Microsoft Teams, jest automatyczne tłumienie hałasów w tle, bazujące na sztucznej inteligencji. Dzięki niej powinniście być słyszani nawet jeśli postanowicie dyskretnie sięgnąć ręką do paczki chipsów czy w przypadku, gdy towarzyszyć Wam będą głośne zwierzęta i dzieci.Kolejna świeża funkcja może okazać się niesamowicie przydatna podczas spotkań, w których będzie uczestniczyć wiele osób. Program ma bowiem zyskać ikonę, kliknięcie na którą ma zasygnalizować innym rozmówcom, że macie coś ważnego do powiedzenia, niczym podniesienie ręki.

teams-podnoszenie-reki

Microsoft Teams ma otrzymać też tryb offline przeznaczony głównie do czytania wiadomości na czacie i odpisywania na nie w momencie, gdy połączenie internetowe nie jest dostępne. Poza tym, aplikacja pozwoli między innymi na otwieranie rozmów z poszczególnymi użytkownikami w oddzielnych oknach, ułatwiając przełączanie się między konwersacjami.

Wszystkie wymienione i kilka innych nowości ma pojawić się w Microsoft Teams jeszcze w tym roku. Microsoft nie sprecyzował, czy wszystkie te funkcje pojawią się w jednej dużej aktualizacji, czy też będą wprowadzane stopniowo.

Jako że pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 zmusiła mnóstwo osób z całego świata do pracy w domu, liczba użytkowników Microsoft Teams w ostatnim czasie gwałtownie wzrosła. Podczas gdy jeszcze w listopadzie ubiegłego roku wynosiła 20 milionów, teraz wynosi aż 44 miliony. Serwery usługi zostały tak przytłoczone, że w poniedziałek w Europie przez kilka godzin nie można było z niej skorzystać.Przypominamy, że od kilku dni Microsoft wszystkim użytkownikom za darmo udostępnia półroczne licencje Microsoft Teams. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Rzecz jasna, Microsoft Teams pobierzecie z naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Microsoft