Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft zapowiedział tajemnicze wirtualne wydarzenie
Wtorek, 17 Marzec 2020 12:24, Wpisany przez Anna Borzęcka
microsoft-event
Czego możemy się spodziewać?

Ze względu na trwającą obecnie pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 w zdecydowanej większości miejsc na świecie nie może być mowy o organizowaniu jakichkolwiek imprez masowych - od koncertów, poprzez konwenty, aż po konferencje gigantów technologicznych. Mając to na uwadze, Microsoft postanowił zorganizować wydarzenie wirtualne, które ma odbyć się już 30 marca.

Tajemnicą jest, czego dokładnie wspomniane wydarzenie ma dotyczyć. Do jego zapowiedzi Microsoft dołączył tylko krótki opis o treści „Zapraszamy Cię na wirtualne spotkanie, na którym przedstawimy nowości Microsoftu. Dowiedz się, jak być bardziej produktywnym w pracy, w życiu i w rodzinie”. Na tej podstawie rodzą się podejrzenia, że podczas eventu firma zamierza skupić się na usłudze Microsoft 365. Być może doczekamy się oficjalnej zapowiedzi abonamentu dla użytkowników indywidualnych.Obecnie Microsoft 365 to usługa przeznaczona dla większych firm, które w ramach subskrypcji otrzymują dostęp do Windowsa 10 Enterprise, Office’a 365 oraz Enterprise Mobility + Security. Cieszy się ona dużym powodzeniem, więc udostępnienie jej użytkownikom indywidualnym nie byłoby niczym dziwnym. Z resztą, o subskrypcji konsumenckiej od miesięcy słyszy się nieoficjalne informacje.

A co z urządzeniami Surface?


Wcześniej spekulowano, że wiosną Microsoft zaprezentuje wyczekiwany laptop Surface Book 3 oraz Surface Go 2. Niemniej, podczas wirtualnego wydarzenia raczej nie zobaczymy nowego sprzętu z serii Surface. Mamy kilka powodów by tak sądzić. Po pierwsze, donoszą o tym nieoficjalne źródła. Po drugie, opis wirtualnego eventu nie wskazuje na to, że ten będzie poświęcony elektronice.

Wirtualne wydarzenie Microsoftu ma rozpocząć się 30 marca o godzinie 16:00 czasu polskiego. Póki co nie wiadomo, czy będzie mógł zobaczyć je każdy internauta, czy wyłącznie zaproszeni przedstawiciele prasy, ani w jakiej platformie odbędzie się transmisja. Gdy tylko się czegoś w tej kwestii dowiemy, z pewnością damy Wam znać.

Źródło: ZDNet