Instalki.pl » Aktualności » Software » Wiemy, z jakiej przeglądarki internetowej korzysta Premier Polski, Mateusz Morawiecki
Wtorek, 17 Marzec 2020 11:45, Wpisany przez Maksym Słomski
morawiecki jaka przegladarka
Najbezpieczniejsza z przeglądarek?

Internauci od wielu lat toczą zacięte boje, by ostatecznie rozstrzygnąć to, która przeglądarka internetowa jest najlepsza i najbezpieczniejsza. Blisko 70% wszystkich użytkowników sieci korzysta z Chrome'a, ale wcale nie oznacza to, że jest to uniwersalnie dobre rozwiązanie dla absolutnie każdego. Być może w kontekście różnych rozważań zainteresuje Was to, z jakiej przeglądarki internetowej korzysta jedna z najważniejszych osób w Polsce. Dla niej bezpieczeństwo oprogramowania powinno być przecież priorytetem, prawda?

Mateusz Morawiecki stawia na... Firefoxa


Wczoraj Prezes Rady Ministrów spotkał się z przedstawicielami przedsiębiorców i organizacji pracodawców. Zgodnie z wszelkimi zaleceniami do spotkania doszło online i miało ono formę wideokonferencji.

Na oficjalnym profilu Mateusza Morawieckiego pojawiły się zdjęcia z tego wydarzenia, na których widać premiera spoczywającego przed swoim służbowym laptopem. Dzięki temu, że obraz z notebooka prezentowany był także na telewizorze, na jednej z fotografii można dostrzec, z której z przeglądarek internetowych korzysta pan Morawiecki. Okazuje się, że jest to Mozilla Firefox, przez wielu zaawansowanych użytkowników uznawana za najbezpieczniejszą z aplikacji tego typu.

morawiecki przegladarka internetowa
Źródło: Krystian Maj / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów


Bez względu na to, czy oprogramowanie na laptopie premiera instalował dysponujący odpowiednią wiedzą informatyk, czy też on sam (być może za czyjąś radą), dla miłośników cyberbezpieczeństwa może być to dobra wskazówka. Rzecz jasna w parze z dobrą przeglądarką powinny iść dodatkowe środki gwarantujące prywatność i anonimowość, jak choćby solidny VPN, ale wybór odpowiedniego narzędzia do surfowania po Internecie jest równie ważny.

Źródło: Facebook, zdj. tytułowe: Krystian Maj / KPRM