Instalki.pl » Aktualności » Software » Steam z ponad 20 milionami użytkowników w jednym momencie. To rekord
Niedziela, 15 Marzec 2020 14:45, Wpisany przez Piotr Malinowski
steam rekord 2
Wynik robi wrażenie.

Apel do pozostania w domach podczas pandemii koronawirusa (SARS-CoV-2) jest wystosowywany przez coraz więcej krajowych rządów na całym świecie. Nie da się ukryć, że po części odpowiada to właścicielom platform streamingowych. Niemalże wszystkie z nich zaliczają wzrost liczby aktywnych użytkowników. Ba! W przypadku Steama możemy mówić wręcz o pobiciu rekordu.

Dotychczasowy szczytowy wynik najpopularniejszej usługi wynosił 18 801944 graczy zalogowanych w jednym momencie. Został on ustanowiony w lutym 2020 roku. Jak się okazuje, wczoraj rano (14.03) ze Steama korzystało jednocześnie 19 728 027 osób. Jest to więc rezultat lepszy od poprzedniego o prawie milion użytkowników!

steam rekord 1Źródło: Steam

Robi wrażenie. Trudno nie odnieść wrażenia, że to właśnie sytuacja globalna miała po części wpływ na taki stan rzeczy. Co więcej, liczne darmowe gry na Steam także mogą pochwalić się pobiciem rekordu. W Counter-Strike: Global Offensive bawiło się – pierwszy raz od premiery – ponad milion osób, a w DOTA 2 około 695 tys. Podobnie ma się sprawa z PlayerUnknown’s Battlegrounds – 525 tys. użytkowników w jednym momencie.

Jeśli nudzicie się podczas pobytu w domu, to specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę najlepszych sposobów na zajęcie sobie czasu darmową cyfrową rozrywką. Gwarantujemy, że znajdziecie tam coś dla siebie.

Źródło: IGN