Instalki.pl » Aktualności » Software » Instagram usuwa efekty AR... leczące chorobę COVID-19. Ludzie w to wierzyli, serio
Niedziela, 15 Marzec 2020 14:37, Wpisany przez Piotr Malinowski
instagram efekty ar fake
Platforma wdraża kolejne obostrzenia.

Szerzącą się pandemię koronawirusa (SARS-CoV-2) wykorzystuje mnóstwo oszustów. Chęć wzbogacenia się na ludzkiej panice jest jednak skutecznie ukrócana przez obostrzenia wprowadzane na przeróżnych serwisach i platformach. Za przykład niech posłuży Instagram, gdzie właśnie zakazano wyszukiwanie efektów AR związane z chorobą COVID-19.

Przedstawiciele platformy wydali w tej sprawie specjalne oświadczenie:

„Usunęliśmy wcześniej opublikowane efekty i odrzucamy zupełnie nowe efekty, które mają przewidywać, diagnozować lub leczyć chorobę COVID-19. Nie zezwalamy ponadto ludziom na wyszukiwanie efektów AR związanych z COVID-19 na Instagramie, chyba że zostały one opracowane we współpracy z uznaną organizacją zdrowia.”

Dodatkowo potwierdzono, że usuwane są wszystkie znalezione fałszywe informacje powiązane z pandemią koronawirusa (SARS-CoV-2). Co więcej, kliknięcie hasztagu #COVID-19 lub #coronavirus ma kierować użytkowników na oficjalny profil lub stronę WHO oraz CDC.

Tego typu środki podejmowane przez platformy i strony są niezbędne, by internetu nie zalała fala fałszywych informacji. Z problemem walczą także sklepu – Amazon chociażby regularnie usuwa miliony produktów, które mają leczyć chorobę COVID-19. Niezwykle dziwi mnie, iż ktoś wierzy w „cudowne lekarstwa” lub – nie daj Boże – „niezwykłe efekty AR”.

Źródło: Phone Arena