Instalki.pl » Aktualności » Software » Bill Gates odchodzi z Microsoftu - zajmie się czymś innym
Sobota, 14 Marzec 2020 10:54, Wpisany przez Maksym Słomski
bill gates odchodzi z microsoftu
Koniec pewnej ery.

Bill Gates odchodzi z zarządu spółki Microsoft - firmy, którą założył wraz z Paulem Allenem w 1975 roku, a w której do 2006 roku miał decydujący głos w strategii biznesowej firmy. Jeden z najbogatszych ludzi na świecie ma zamiar pełnić funkcję doradczą i pomagać kierownictwu, jednakże formalnie nie będzie już z nią związany. Miliarder chce poświęcić się działalności charytatywnej.

"Podjąłem decyzję o rezygnacji z członkostwa w obu zarządach, w których działałem do tej pory - Microsoft i Berkshire Hathaway. Chcę poświęcić więcej czasu moim filantropijnym priorytetom, w tym zdrowiu i rozwojowi na świecie, edukacji oraz zwiększyć swoje zaangażowanie w przeciwdziałanie zmianom klimatu", przekazał Gates za pośrednictwem serwisu LinkedIn. "Firmy Berkshire i Microsoft nigdy nie były silniejsze, więc nadszedł czas, aby zrobić ten krok."


"Rezygnacja z pozycji w zarządzie nie oznacza rezygnacji z kontaktów z firmą" - powiedział Gates. "Microsoft zawsze będzie ważną częścią mojego życia i będę nadal współpracować z Satyą i kierownictwem technicznym, aby pomóc w kształtowaniu wizji i osiągnięciu ambitnych celów firmy. Bardziej niż kiedykolwiek jestem optymistycznie nastawiony do postępów firmy i tego, w jaki sposób może nadal przynosić korzyści światu."

Bill Gates zachowa pakiet 1,36% akcji firmy, podaje FactSet. Czyni go to jednym z największych udziałowców giganta z Redmond. Gates był CEO Microsoftu do 2014 roku, kiedy to na tym stanowisku zastąpił go Satya Nadella.

"To był ogromny zaszczyt i przywilej móc współpracować i uczyć się od Billa przez lata”, powiedział dyrektor generalny Microsoft, Satya Nadella.

Gates od 2008 roku coraz więcej czasu poświęcał swojej Fundacji Billa i Melindy Gatesów.