Instalki.pl » Aktualności » Software » Tranit - tłumaczy nawet aplikacje (recenzja)
Sobota, 14 Marzec 2020 11:28, Wpisany przez Przemysław Kreft
Tranit
Ciekawa aplikacja mobilna do tłumaczenia.

Rozwój nowych technologii ułatwia codzienne obowiązki i sprawia, że komunikacja z osobami na drugim końcu świata łatwa jak nigdy wcześniej. Powszechny dostęp do internetowych translatorów w wielu przypadkach znosi również barierę językową.


Tranit – przydatny translator na smartfony

Cena: 0 zł / Android: 4.4 i nowsze
TranitTranit to ciekawa aplikacja do tłumaczenia dowolnego tekstu na ekranie smartfona. Możemy za jej pomocą tłumaczyć pojedyncze zwroty, całe strony internetowe, a nawet inne aplikacje mobilne.

Z aplikacji możemy korzystać na kilka sposobów. Pierwszym jest stale widoczna ikona, którą przeciągamy na tekst, który chcemy przetłumaczyć. (tłumaczenie zostanie na niego nałożone). Możemy także włączyć opcję ciągłego tłumaczenia całego widocznego tekstu. Działa to całkiem sprawnie. Warto jednak zwrócić uwagę, że Tranit nie rozpoznaje tekstu z obrazów - jest w stanie tłumaczyć tylko tekst wyświetlany bezpośrednio. Inną funkcją jest tłumaczenie tekstu wprowadzanego w formie czatu.


Tranit to ciekawy projekt. Może przydać się podczas korzystania z aplikacji bez interfejsu w znanym nam języku. Jakość tłumaczeń nie jest oszałamiająca, ale w zupełności wystarcza do codziennych zastosowań. Sama aplikacja wymaga jeszcze trochę optymalizacji - zdarzało się, że wybranie nowej pary językowej nie zostało zastosowane do nowych tłumaczeń.


Czytaj również: Recenzja 15-calowego Surface Laptop 3. Ciekawy efekt romansu Microsoftu i AMD