Instalki.pl » Aktualności » Software » Tryb ciemny w Sklepie Play na Androidzie. Oto, jak go włączyć
Piątek, 13 Marzec 2020 12:43, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Google Play Dark Mode
Krótka instrukcja.

Nie da się ukryć, że użytkownicy smartfonów i komputerów pokochali ciemny tryb interfejsu. Moda ta dotarła już do systemów operacyjnych i poszczególnych aplikacji, jednak samo wdrożenie nie zawsze przebiega szybko i gładko.

Wczoraj informowaliśmy, że tryb ciemny trafił do aplikacji OneDrive na Androidzie. Na początku marca podobne rozwiązanie trafiło do popularnego komunikatora WhatsApp. Dark mode wdrażany jest też na szeroką skalę w samym Androidzie, a nowość ta natywnie dostępna jest w systemie z numerem 10.

Jednocześnie nie wszystkie aplikacje Google zostały już dostosowane do ciemnego trybu interfejsu. Od niedawna w sklepie Play dostępny jest Dark Mode i można aktywować go ręcznie. Zanim to zrobisz, upewnić się, że pobrałeś najnowsze aktualizacje aplikacji i usług zainstalowanych na smartfonie.

Aby aktywować tryb ciemny w Google Play:

1. Otwórz sklep i przejdź do ustawień (ikonka z trzema poziomymi paskami w prawym górnym rogu interfejsu) i wybierz z menu Ustawienia:

2020-03-13 113615

2. W ustawieniach znajdź pozycję Motyw, po jej naciśnięciu wybierz Ciemny. Gotowe!

2020-03-13 113843

Od teraz możesz przeglądać zasoby sklepu Play oferującego aplikacje, gry, filmy i książki w trybie Dark Mode.

2020-03-13 114452

Sprawdza się on szczególnie dobrze na urządzeniach z ekranami OLED, które oferują lepsze czernie i większą energooszczędność.