Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft odwołuje konferencję Build 2020. Wydarzenie odbędzie się tylko online
Piątek, 13 Marzec 2020 11:51, Wpisany przez Wojciech Błachno
build corona
Konferencja odbędzie się w Sieci.

Koronawirus zbiera żniwa i sprawa zaczyna robić się poważna. Grunt to zachować spokój i podejmować niezbędne do zachowania bezpieczeństwa kroki. Do tej pory nie było to jeszcze pewne, ale dziś sprawa się wyjaśniła. Zaskoczenia nie ma - Microsoft odwołuje tegoroczną konferencję deweloperów Build 2020, która miała odbyć się w dniach 19 - 21 maja. Wydarzenie odbędzie się tylko w formie wirtualnej. Przedstawiciel Microsoftu skomentował to następująco:

Bezpieczeństwo naszej społeczności ma najwyższy priorytet. Dlatego też w świetle rządowych zaleceń postanowiliśmy zorganizować tegoroczną konferencję Build 2020 tylko w formie online.

Build to jeden z najważniejszych eventów Microsoftu w roku, który gromadzi deweloperów z całego świata związanych ze technologiami Microsoftu. To właśnie na tej konferencji poznajemy przyszłość systemu Windows oraz pozostałych usług giganta takich jak Office czy Azure.

build satya
 
Tegoroczna edycja jest tym bardziej istotna, że gigant miał na niej ujawnić kolejne ciekawe fakty dotyczące nowego systemu operacyjnego Windows 10X oraz urządzenia Surface Neo, który pod jego kontrolą będzie działać.

Wczoraj padł też ostatni bastion graczy, czyli konferencja E3 2020, której Microsoft jest zresztą jednym z największych uczestników. Dlatego też Gigant z Redmond zorganizuje własne, oczywiście tylko wirtualne wydarzenie, poświęcone konsoli Xbox oraz jej nowej generacji, czyli Xbox Series X.

To niestety zapewne tylko początek i możemy się spodziewać odwoływania kolejnych dużych imprez. Rok 2020 zapisze się pod tym względem na kartach historii jako rok wyjątkowy, oczywiście w negatywnym tego słowa znaczeniu.