Instalki.pl » Aktualności » Software » Ten program usunie bałagan w tle, gdy pracujesz zdalnie
Piątek, 13 Marzec 2020 11:58, Wpisany przez Maksym Słomski
zoom aplikacja
Praktyczna technologia.

Cały świat szuka w Internecie programów do pracy zdalnej oraz aplikacji umożliwiającej edukację na odległość. Firmy Microsoft i Google już teraz zaoferowały darmowe narzędzia dla szkół, które umożliwią im zdalne prowadzenie zajęć. W sieci nie brakuje także innych ciekawych propozycji, a jedną z nich jest program do wideokonferencji Zoom. Ten potrafi usunąć tło znajdujące się za rozmówcą i zamienić je na inny obraz.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że prowadzenie wideorozmów jest dość kłopotliwe w związku z koniecznością usunięcia z kadru kamerki wszystkich obiektów, które określić można mianem "kłopotliwych". Mowa tutaj o różnego rodzaju dziwnych akcesoriach, bałaganie, domownikach - długo by wymieniać. Aplikacja Zoom za sprawą funkcji Virtual Background jest w stanie zastąpić otoczenie znajdujące się w kadrze dookoła rozmówcy statycznym lub dynamicznym obrazem.

Aby skorzystać z funkcji wirtualnego tła należy posiadać komputer z co najmniej 4-rdzeniowym procesorem z rodziny Intel Core i5 lub Core i7. Użytkownicy mniej wydajnych komputerów, by korzystać z omawianej funkcji, musieliby umieścić za sobą fizyczny green screen, który w zasadzie eliminuje zaletę bezobsługowości programu. Zoom najlepiej radzi sobie z usuwaniem elementów statycznych.

Jak zastosować tło wirtualne w programie Zoom i jak działa ono w praktyce? Pokazuje to poniższy materiał wideo.Przypominam, że od jakiegoś czasu także darmowy program Skype oferuje funkcję neutralizacji tła rozmówcy. Wystarczy przesunąć kursor na przycisk wideo i wybrać "Rozmywanie tła", aby rozpocząć połączenie z wzmiankowaną opcją. Aby rozmyć tło w trakcie połączenia należy kliknąć na przycisk menu Więcej "...", a potem wybrać opcję "Rozmywanie tła".

Zobacz również naszą listę wszystkich programów do pobrania. Wybierz te, które szczególnie Cię interesują!