Instalki.pl » Aktualności » Software » Mobilny YouTube z nową zakładką "Odkrywaj" po... dwóch latach jej testów
Czwartek, 12 Marzec 2020 22:22, Wpisany przez Piotr Malinowski
youtube-odkrywaj 1
Nareszcie.

Mobilna aplikacja YouTube jest ostatnio dosyć często aktualizowana. Nie tak dawno mieliśmy przecież do czynienia z wdrożeniem specjalnego systemu filtrowania treści na kanałach przez nas subskrybowanych. Teraz z kolei ogłoszono, że po stronie serwera zainicjowany został update wprowadzający nową zakładkę.

Mowa o karcie Odkrywaj, o której już mogliście kiedyś usłyszeć. YouTube rozpoczął bowiem jej testy niemalże dwa lata temu i co jakiś czas pojawiała się u niektórych użytkowników. Teraz została zaimplementowana na stałe. Czym się charakteryzuje?

youtube-odkrywajŹródło: Android Police

Przede wszystkim warto wspomnieć, że sekcja Odkrywaj zastąpi dotychczasową zakładkę Na czasie. Ta jednak zupełnie nie zniknie – do materiałów tam obecnych nadal będzie można przejść poprzez stronę „Odkrywaj”. 

Co oferuje nowość? Możliwość przejrzenia filmów zyskujących na popularności w konkretnych kategoriach: Muzyka, Gry, Wiadomości, Filmy oraz Moda. Nie da się ukryć, że jest to kolejny sposób na zachętę do spędzania większej ilości czasu na platformie. Z drugiej jednak strony poprzez Odkrywaj możemy poznać naprawdę wartościowe kanały, o których inaczej byśmy się nie dowiedzieli. 

Jeśli jeszcze nie zauważyliście u siebie nowej zakładki (a macie zaktualizowaną aplikację), to musicie poczekać kilka dni lub tygodni.

Źródło: Android Police