Instalki.pl » Aktualności » Software » Elon Musk krytykuje Apple i jakość aktualizacji iOS
Środa, 11 Marzec 2020 15:34, Wpisany przez Anna Borzęcka
musk-konferencja
On także doświadczył problemów.

Jak wiadomo, aktualizacje wprowadzane we wszelkiego rodzaju aplikacjach i systemach operacyjnych rzadko bywają idealne. Pewnie nie istnieje na świecie posiadacz elektronicznego urządzenia, który nie doświadczył problemów w użytkowaniu tego urządzenia tuż po pobraniu i zainstalowaniu nowej aktualizacji oprogramowania. Niejednokrotnie wypełnione bugami aktualizacje wypuszczali tak wielcy gracze na rynku jak Microsoft, Google czy Apple. Elon Musk, czyli CEO takich firm jak Tesla czy SpaceX, właśnie skrytykował w tej kwestii giganta z Cupertino.

Słowa krytyki w stronę Apple i jakości aktualizacji jego oprogramowania padły z ust Elona Muska podczas konferencji Satellite 2020, która trwa w Waszyngtonie. Przedsiębiorca został podczas jednego z paneli poproszony o komentarz w sprawie jego wcześniejszej wypowiedzi, w której stwierdził, że z czasem jakość technologii się obniżać, a to za sprawą stopniowego zanikania pewnych umiejętności. Dokładniej mówiąc, zapytano Muska o to, jak opisany proces odnosi się do jego pracy nad planowaniem misji, której celem jest Mars.

Udzielając odpowiedzi na pytanie CEO Tesli i SpaceX wyjaśnił, iż wcześniej miał po prostu na myśli to, że z roku na rok technologia nie staje się lepsza automatycznie, tak po prostu. Jako przykład Musk podał oprogramowanie Apple. W szczególności chodzi o system iOS, którego niedawne aktualizacje „zepsuły” jego skrzynkę e-mail.

„Odnosiłem się to tego, że technologia nie rozwija się automatycznie.”, powiedział Musk. „Ludzie są przyzwyczajeni do tego, że ich telefon z roku na rok jest coraz lepszy. Jestem użytkownikiem iPhone’a, ale myślę, że niektóre z najlepszych aktualizacji [jego] oprogramowania nie były świetne, a więc udowadniały, że mam rację. Te aktualizacje zepsuły moją skrzynkę e-mail, która jest dosyć ważna.”Elon Musk najpewniej miał na myśli aktualizację iOS o numerze 13. Ta wersja systemu, wydana we wrześniu minionego roku, była ostro krytykowana, i to nie bez powodu. Sprawiała ona użytkowników iPhone’ów wiele problemów, między innymi właśnie w związku z działaniem aplikacji Mail.

Apple do dzisiaj stara się dopracować iOS 13, ale w tym samym czasie w pocie czoła tworzy nową wersję systemu – iOS 14. Pierwszej prezentacji iOS 14 możemy spodziewać się latem tego roku, a premiery kilka miesięcy później – we wrześniu. Mam nadzieję, że to wydanie iOS będzie od iOS 13 o niebo lepsze i zadowoli Elona Muska.

Źródło: Softpedia