Instalki.pl » Aktualności » Software » Gmail od teraz pozwala ustawić różne podpisy wiadomości
Środa, 11 Marzec 2020 16:55, Wpisany przez Maksym Słomski
rozne podpisy gmail
Tego mi brakowało.

Choć wielu osobom będzie w to trudno uwierzyć, masa internautów wciąż nie korzysta z dedykowanych klientów pocztowych pokroju Outlooka. Z tego właśnie powodu tak istotnymi są choćby drobne zmiany jakościowe wprowadzane przez administratorów kont pocztowych, z których korzystają miliony ludzi na całym świecie. Taka właśnie drobna, choć znacząca modyfikacja została właśnie wprowadzona w obrębie Gmaila, czyli poczty od Google.

Do tej pory Gmail oferował możliwość ustawienia tylko jednego podpisu wieńczącego wysyłane e-maile. Rodziło to rzecz jasna drobne niedogodności u osób, które korzystały z jednego konta pocztowego do pisania maili prywatnych oraz służbowych. Od teraz Google wprowadziło jednak obsługę wielu sygnatur do webowej wersji aplikacji - ich ustawianie będzie niezwykle proste.

Jak ustawić różne podpisy maili w Gmailu?


W obrębie skrzynki Gmail wystarczy kliknąć w prawym górnym rogu ekranu na ikonę koła zębatego, a następnie wybrać "Ustawienia". Następnie w zakładce "Ogólne" trzeba odszukać sekcję odpowiedzialną za "Podpis". To właśnie w tym miejscu zarządzać można będzie wieloma różnymi sygnaturami. Aby skorzystać z nich w mailu, wystarczy wybrać odpowiednią sygnaturę z listy.W podpisie użyć można maksymalnie do 10 000 znaków. W e-mailach można używać różnych podpisów. Można ustawić domyślne podpisy dla nowych e-maili oraz dla swoich odpowiedzi. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać inny podpis podczas tworzenia e-maila.

Funkcja trafiła już do pierwszych użytkowników i będzie powszechnie dostępna już 24 marca. Jeśli jeszcze jej nie widzicie, uzbrójcie się w cierpliwość.

Źródło: Google