Instalki.pl » Aktualności » Software » Niedługo Stories z Facebooka będziesz mógł wrzucić bezpośrednio na Instagram
Wtorek, 10 Marzec 2020 21:33, Wpisany przez Piotr Malinowski
facebook instagram stories 1
Przydatna funkcjonalność.

O zespoleniu części aplikacji Facebooka mówi się już od dłuższego czasu. Firma regularnie wprowadza aktualizacje, które pozwalają na np. wykonywanie pewnych akcji dotyczących Instagrama bezpośrednio na Facebooku. Tak jest w przypadku tytułowej nowości.

Jak donosi popularna badaczka Jane Manchun Wong, na Facebooku pojawiła się opcja udostępnienia Relacji także na Instagramie. Funkcja prezentuje się następująco:Nowość będzie dostępna w sekcji Prywatność, gdzie przed wstawieniem Story możemy wybrać, do kogo ma zostać skierowane. Oprócz dostępnych do tej pory opcji, pojawi się tam przycisk Udostępnij Relację na Instagramie.

Co ciekawe, aktualizacja działa w formie przełącznika. Jeśli więc zdecydujemy się na jego aktywację, to każda Relacja publikowana na Facebooku będzie automatycznie przerzucana także na Instagrama. Nowość może więc nie każdemu przypaść do gustu.

Facebook potwierdził odkrycie Jane. Firma uważa, że testowana nowość umożliwi użytkownikom udostępnianie swoich treści szerszej grupie odbiorców bez konieczności korzystania z dwóch usług w tym samym celu. Wygląda na to, iż aktualizacja zostanie zaimplementowana stosunkowo niedługo.

Źródło: Twitter