Instalki.pl » Aktualności » Software » Aktualizacja Windowsa 10 psuje komputery. Microsoft zaleca jej odinstalowanie
Wtorek, 10 Marzec 2020 12:26, Wpisany przez Maksym Słomski
problemy po aktualizacji windows 10
Felerna poprawka zbiorcza.

Dziś drugi wtorek miesiąca - czy wiecie co to oznacza? Tak, właśnie dziś udostępniane będą aktualizacje bezpieczeństwa dla systemu Windows 10 z okazji Patch Tuesday. Nie wiemy jeszcze jakie problemy wywołają i na jak wielu komputerach, ale trzymamy kciuki za to, aby odsetek poszkodowanych nie był tak wysoki, jak w przypadku poprawki zbiorczej KB4535996, którą udostępniono z końcem lutego.

Opcjonalna aktualizacja o nazwie kodowej KB4535996 miała przynieść poprawki wielu błędów. Na ich liście było chociażby zwiększenie długości czasu pracy na baterii wybranych laptopów, usunięcie bugów związanych z wyszukiwaniem w obrębie systemu Windows 10, czy też likwidacja problemów występujących na niektórych komputerach z drukarkami. Niestety, coraz większa grupa użytkowników Windowsa 10 w wersjach 1903 i 1909 (najnowsza wersja) donosi o trapiących ich problemach po przeprowadzeniu instalacji.

Na liście usterek znajdują się kłopoty z rozruchem komputera, niestabilna praca systemu, a nawet spadek wydajności działania pecetów. Jest to tylko wierzchołek góry lodowej, bowiem część użytkowników OSu Microsoftu donosi o problemach z dźwiękiem, nie działających narzędziach deweloperskich, niebieskich ekranach i wielu innych drobnych mankamentach.

Na stronie Microsoft Answers wyczytać można wiele ciekawych historii związanych z aktualizacją. Jeden z administratorów zainstalował ją na około 200 komputerach firmowych, by z przerażaniem odkryć, że urządzenia zaczęły wyświetlać niebieskie ekrany śmierci (BSOD) i restartować się w losowych momentach. Co gorsza, odinstalowanie poprawki nie poprawiło sytuacji i urządzenia często zawieszają się na etapie rozruchu systemu.

Microsoft nie udostępnił do tej pory poprawki dla poprawki, ani też oficjalnie nie przyznał, że z aktualizacją występują szeroko zakrojone problemy. Firma potwierdziła na razie, że poprawka może powodować błędy z plikiem signtool.exe powiązanym z programem Visual Studio. W razie napotkania problemów przedstawiciele giganta sugerują odinstalowanie poprawki KB4535996.

Jak odinstalować aktualizację Windows 10 sprawiającą problemy?


Jeśli zainstalowaliście opcjonalną łatkę i chcecie się jej pozbyć, naciśnijcie na przycisk Menu Start, a następnie wybierzcie "Ustawienia", "Aktualizacja i zabezpieczenia", "Wyświetl historię aktualizacji" i "Odinstaluj aktualizacje".