Instalki.pl » Aktualności » Software » Uważajcie! Android 10 dla Xiaomi Mi A2 Lite czyni smartfony bezużytecznymi!
Wtorek, 10 Marzec 2020 01:01, Wpisany przez Maksym Słomski
xiaomi mi a2 lite android 10 problemy awaria
Dramat.

Opinie na temat jakości oprogramowania w smartfonach Xiaomi biorących udział w programie Android One są skrajnie różnie. Chiński producent znany jest z tego, że potrafi udostępniać aktualizacje, które psują więcej elementów systemu, niż realnie usprawniają. Długo wyczekiwany Android 10 dla smartfonów Xiaomi Mi A2 Lite okazał się katastrofą. Jak wielką? Najgorszą z możliwych.

Nie instalujcie Androida 10 na Xiaomi Mi A2 lite!


Xiaomi jakiś czas temu ogłosiło, że rozpoczyna udostępnianie falami najnowszego Androida 10 na smartfony Xiaomi Mi A2 Lite. Jesteście zdziwieni, że firma robi to dopiero teraz, pomimo że wzmiankowane urządzenie jest smartfonem należącym do programu Android One? Tak właśnie, w telegraficznym skrócie, wygląda podejście lubianej chińskiej firmy do wdrażania poprawek na sprzęty wchodzące w skład tego programu. Nie opieszałość jest jednak najgorszym z grzechów Xiaomi, a niedbalstwo. Okazuje się, że wiele Mi A2 Lite po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji przestało działać.Zarówno użytkownicy oficjalnego forum Xiaomi, jak i popularnej strony internetowej Reddit donoszą, że ich smartfony przestały się włączać lub utknęły w tak zwanym "boot loopie". Szczęście w nieszczęściu polega na tym, że Android 10 udostępniany był etapami i nie trafił jeszcze do wszystkich docelowych odbiorców. W sieci pojawiają się informacje o osobach, którym udało się pomyślnie zaktualizować swój sprzęt i wiele wskazuje na to, że wszystko zależy od indywidualnej konfiguracji i pochodzenia danej słuchawki.

Co zrobić jeśli Xiaomi Mi A2 Lite przestał działać po aktualizacji?


Krótko mówiąc: osoby nie obyte z modyfikowaniem swojego systemu mają poważny problem. Nie wyobrażam sobie bowiem, aby były one w stanie skorzystać z fastboota i w ten sposób przywrócić swój sprzęt do "życia". Jak się okazuje na tę chwilę jest to jedyna skuteczna metoda. A reszta? Najprawdopodobniej wiele osób czeka wizyta w serwisie, za którą przyjdzie im słono zapłacić. Można także czekać na oficjalny komunikat ze strony Xiaomi i - być może - szczegółową instrukcję związaną z odkręceniem całego ambarasu.

Jeśli macie Xiaomi Mi A2 Lite i nie instalowaliście jeszcze aktualizacji do Androida 10, pod żadnym pozorem tego nie róbcie.

[Aktualizacja, 10.03.2020, godz. 17:30]: Polski oddział Xiaomi nadesłał nam oficjalne stanowisko w sprawie problemów. Zamieszczam je w całości, poniżej.

"Xiaomi zdaje sobie sprawę z problemów wywołanych aktualizacją Mi A2 Lite do systemu Android 10 i wstrzymało dalsze jej wdrażanie. Nasze zespoły pracują nad rozwiązaniem tego problemu i udostępnieniem aktualizacji OTA jeszcze w marcu. Użytkowników dotkniętych tą sytuacją prosimy o dostarczenie swoich urządzeń do autoryzowanych centrów serwisowych w celu uzyskania wsparcia posprzedażowego."