Instalki.pl » Aktualności » Software » Aplikacja Google z możliwością otworzenia karty incognito w Chrome
Poniedziałek, 09 Marzec 2020 21:05, Wpisany przez Piotr Malinowski
icognito chrome 3
Drobna nowość.

Możliwość skorzystania z trybu na podobę incognito z poziomu aplikacji Google jest dostępna od dłuższego czasu. Funkcjonalność ta była do tej pory jednak niedopracowana, bo wyniki wyszukiwania tak czy siak zapisywały się w historii przeglądania. Gigant z Moutain View postanowił wreszcie zająć się usprawnieniem tego elementu.

Część użytkowników zaczęła zauważać bowiem, że w sekcji przełączania kont Google znalazł się przycisk Nowa karta incognito w Chrome. Stuknięcie w niego powoduje po prostu otworzenie karty incognito w przeglądarce od koncernu. Rzecz jasna wyszukiwane hasła nie zapisują się potem w historii przeglądania. Odróżnia to więc nowość od wcześniej obecnej możliwości wyszukiwania treści „bez konta”.

incognito google chromeŹródło: Android Police

Czy ktoś będzie aktywnie z tej nowości korzystał? Trudno to stwierdzić. Podobną funkcjonalność można uzyskać przecież poprzez przytrzymanie ikony Chrome. Niewykluczone jednak, że opcja znajdzie swoich zwolenników.

Trudno jednak dokładnie określić, kiedy Google zdecyduje się na wdrożenie opisywanego przycisku dla wszystkich użytkowników. Jest on na razie dostępny dla zaledwie części klientów – pozostaje cierpliwie czekać.

Źródło: Android Police