Instalki.pl » Aktualności » Software » Spotify wprowadził nieco zmian na ekranie głównym. Jest bardziej funkcjonalnie
Poniedziałek, 09 Marzec 2020 20:55, Wpisany przez Piotr Malinowski
spotify nowy wyglad 1
Kolejne poprawki interfejsu.

O przebudowie mobilnej aplikacji Spotify informowaliśmy Was w przeciągu minionego miesiąca już dwa razy. Deweloperzy w połowie lutego postanowili odświeżyć sekcję podcastów, a niecałe dwa tygodnie temu metamorfozę przeszedł panel wyboru piosenki. Teraz do tablicy został wywołany ekran główny usługi.

Zacznijmy od samej góry. Spotify będzie witał nas hasłem „Dzień dobry” lub „Dobry wieczór” (w zależności od pory dnia). Pod napisem znajdzie się sześć albumów będących mieszanką utworów i podcastów, których zwykliśmy ostatnio słuchać. Jeden kafelek zarezerwowany będzie dla składanki „Dzisiejsze hity” – tak, abyśmy mogli być na bieżąco.

spotify wyglad 2Źródło: Spotify

Poniżej znajdziemy sekcję „Stworzone dla ciebie”, gdzie pojawią się albumy złożone z utworów dobranych na podstawie historii słuchania. Znajdą się tam także niestandardowe listy odtwarzania zawierające piosenki i podcasty, których jeszcze nie puszczaliśmy, ale pasujące do tego, co odtwarzamy na co dzień.

Spotify twierdzi, że celem przeprowadzenia „metamorfozy” jest nadanie priorytetu elementom, które użytkownicy lubią najbardziej. Dlatego też dostęp do nich został ułatwiony. Aktualizacja zawierająca nowy wygląd ekranu głównego powinna już być dostępna dla większości użytkowników Androida i iOS.

Źródło: Spotify