Instalki.pl » Aktualności » Software » Facebook Messenger z nową apką na macOS - Polacy narodem wybranym do testów
Poniedziałek, 09 Marzec 2020 13:02, Wpisany przez Maksym Słomski
messenger macos pobierz
Sprawdźcie jej możliwości.

Po niemalże roku od zapowiedzi użytkownikom systemów macOS w pierwszych krajach na świecie udostępniono zupełnie nową wersję desktopowej aplikacji komunikatora Facebook Messenger. Jeśli korzystacie na co dzień z komputera Mac i Messengera, powinniście być zadowoleni. Jednym z pięciu krajów wybranych do testów nowości jest Polska. Oprócz Polaków novum mogą sprawdzić mieszkańcy Australii, Nowej Zelandii, Francji i Meksyku.

Nowy Facebook Messenger dla komputerów Mac wspiera całą masę nowych funkcji, na czele z długo wyczekiwanymi grupowymi rozmowami wideo. Można powiedzieć w zasadzie, że oferuje on dokładnie to, co najbardziej rozbudowana aplikacja mobilna. Są więc czaty grupowe, grupowe rozmowy głosowe, system współdzielenia plików, reakcje z emoji oraz oczywiście Tryb Ciemny!

Najnowszego Messengera dla macOS wykonano przy wykorzystaniu Electrona, a nie Catalysta, co oznacza, że będzie on kompatybilny wyłącznie z komputerami z macOS Catalina.

Oczywiście z popularnego komunikatora w dalszym ciągu można korzystać za pośrednictwem Facebooka lub witryny messenger.com, ale od strony wydajnościowej dedykowane apki biją na głowę webowe alternatywy.

Nową wersję Messengera udostępniono do testów w pięciu wymienionych wyżej krajach tuż po tym, jak Facebook postanowił znacząco odchudzić mobilną apkę Messengera dostępną na urządzenia z iOS. Przypominamy, że kod aplikacji skurczył się z 1,7 miliona linijek kodu do zaledwie... 400 tysięcy.

Messengera dla macOS pobierzecie w tym miejscu.