Instalki.pl » Aktualności » Software » Aplikacja Facebooka znów będzie wyglądać inaczej. Niebieski ponownie wkracza do gry
Czwartek, 05 Marzec 2020 22:57, Wpisany przez Piotr Malinowski
facebook nowy wyglad 2
Kolejne zmiany.

Facebook ewidentnie nie potrafi znaleźć „złotego środka” w designie mobilnej aplikacji. Wygląd usługi jest co kilka miesięcy zmieniany i za każdym razem mamy do czynienia z dosyć poważnym zatargiem na interfejs użytkownika. Przygotujcie się na to, że już niedługo Facebook… ponownie stanie się niebieski.

W połowie zeszłego roku ogłoszono nowoczesny i schludny redesign usługi. Dominowała w niej biel i kolorowe ikony konkretnych sekcji. Wygląda na to, że już niedługo się przyjdzie nam przyzwyczajać się do nieco innego wyglądu. Wielu użytkowników zauważyło u siebie odmienioną zakładkę „Menu”.

facebook nowy wyglad 1Stary wygląd (po lewej), nowy wygląd (po prawej) l Źródło: Android Police

Podzielona ona została na dwie kolumny złożone z pojedynczych kafelków zawierających odpowiednie funkcje. Kolor tła został ponadto zmieniony na niebieski gradient. Mówimy wyłącznie o zmianach kosmetycznych – żadne opcje nie zostały ukryte ani dodane. Osobiście uważam nowy design za mniej funkcjonalny i po prostu… niepasujący do reszty aplikacji.

Nie podana została data wdrożenia aktualizacji zawierającej odświeżony interfejs, lecz w miarę upływu czasu zauważa go u siebie coraz więcej osób. Możemy więc domyślać się, że zadebiutuje on stosunkowo niedługo.

Źródło: Android Police