Instalki.pl » Aktualności » Software » Asystent Google przeczyta teraz tekst na stronie internetowej
Środa, 04 Marzec 2020 22:16, Wpisany przez Piotr Malinowski
asystent czytanie stron
Interesująca funkcja.

Podczas gdy posiadacze smartfonów marki Pixel mogą cieszyć się już odświeżonym wyglądem Asystenta Google, reszta użytkowników musi zadowolić się innymi funkcjami. Jedną z nich jest możliwość wykorzystania usługi do… przeczytania tekstu znajdującego się na stronie internetowej.

Nowość została zapowiedziana kilka tygodni na targach CES, lecz dopiero teraz Google rozpoczęło jej wdrażanie. Wystarczy powiedzieć do Asystenta – „Hej, Google, przeczytaj tę stronę”, a sztuczna inteligencja rozpocznie wykonywanie wyznaczonego zadania.Podczas całego procesu, aktualnie czytany tekst będzie podświetlany i przewijany w miarę postępu. Jako użytkownicy otrzymamy opcję dostosowania prędkości odczytu, jeśli ta standardowa nam nie podpasuje. Co więcej, Asystent wyposażony zostanie w możliwość tłumaczenia witryn i czytania ich w wybranym przez nas języku.

Aktualizacja wdrażana jest seriami i będzie dostępna dla wszystkich użytkowników Androida (od wersji 5 w górę) w przeciągu najbliższych kilku dni lub tygodni. Osobiście komenda u mnie jeszcze nie działa, więc nie jestem w stanie stwierdzić czy zostanie ona wdrożona do polskiej wersji Asystenta. Miejmy nadzieję, że tak.

Źródło: TechCrunch