Instalki.pl » Aktualności » Software » YouTube Music wzbogaci się o nowy interfejs odtwarzania
Wtorek, 03 Marzec 2020 22:52, Wpisany przez Piotr Malinowski
youtube music interfejs 3
Jest nowocześniej.

Od premiery YouTube Music minęło już trochę czasu. Aktualizacje usługi pojawiają się dosyć rzadko, lecz zazwyczaj zawierają sporo nowości. Nie inaczej jest w dzisiejszym przypadku – Google rozpoczęło właśnie wdrażanie odświeżonego interfejsu użytkownika. Deweloperzy chcą, by wszystko było klarowniejsze i przyjaźniejsze dla konsumenta.

Nowy wygląd to przede wszystkim łatwiejszy dostęp do opcji losowego odtwarzania i powtórzenia utworu. Te znajdują się teraz na pasku funkcyjnym pod wskaźnikiem postępu. Ikony umożliwiające ocenienie piosenki zostały umiejscowione po obu stronach nazwy odtwarzanego właśnie tracku.

youtube music interfejs 1Stary wygląd (po lewej), nowy wygląd (po prawej) l Źródło: Android Police

Reszta zmian ma charakter czysto kosmetyczny i obejmuje chociażby wyśrodkowanie okładki albumu czy paska postępu. Całość prezentuje się nowocześniej i z pewnością intuicyjnej. Co więcej, drobnym korektom uległa także wysuwana z dołu ekranu sekcja.

Zajmuje ona teraz więcej miejsca, przez co użytkownik widzi obszerniejszą liczbę utworów znajdujących się w kolejce odtwarzania. Z tejże zakładki można bezpośrednio przejść do nowej karty „Tekst”, gdzie docelowo będą wyświetlane słowa słuchanej właśnie piosenki.

youtube music interfejs 2Stary wygląd (po lewej), nowy wygląd (po prawej) l Źródło: Android Police

Aktualizacja wdrażana jest właśnie po stronie serwera, więc u wszystkich osób korzystających z YouTube Music pojawi się na przestrzeni najbliższych dni lub tygodni.

Źródło: Android Police