Instalki.pl » Aktualności » Software » Ten koncept Menu Start w Windowsie 10 jest przecież genialny!
Poniedziałek, 02 Marzec 2020 12:54, Wpisany przez Maksym Słomski
nowe menu start windows 10
Takiego Menu Start pożądam.

Możemy być niemalże pewni tego, że w 2020 roku Menu Start w Windowsie 10 czekają jakieś zmiany. Nie jestem przekonany czy Microsoft zdecyduje się przenieść jeden do jednego menu, które widzieliśmy w prezentowanym jakiś czas temu Windowsie 10X. Nisko oceniam także szanse na wizualia rodem z newsa Mateusza sprzed 5 dni. Wydaje mi się natomiast, że widok koncepcyjny zaprezentowany przez jednego z internautów z Reddita jest bliski tego, co za jakiś czas zobaczymy.

Nowy koncept Menu Start bazuje na przeróżnych pogłoskach, jakie towarzyszą temu elementowi intefejsu już od kilku miesięcy. Zmodernizowana postać UI niemalże na pewno pozbawiona będzie "żywych" kafelek czyli Live Tiles, które wielu osobom nie przypadły do gustu. Ma być minimalistycznie, stylowo i nowocześnie. Powiedzcie, czy nie podoba się propozycja, którą widzicie poniżej?

koncept menu start reddit
Tak może wyglądać nowe Menu Start w Windowsie 10 | Źródło: Reddit

Kontrowersje budzić mogą kolorowe przyciski zasilania i zablokowania komputera. Moim zdaniem wcale nie są złe i dodają nieco kolorytu stosunkowo stonowanemu menu. Nie twierdzę, że jest to menu idealne, ale prezentuje się "na miarę 2020 roku". Powiedziałbym, że przypomina ono nieco to, co zaobserwować można w najładniejszych dystrybucjach Linuxa.

A co Wy chcielibyście zobaczyć w nowym Menu Start? A może jest tak, że w ogóle Was to nie obchodzi, bo podobnie jak ja rzadko tam zaglądacie?

Źródło: Reddit