Instalki.pl » Aktualności » Software » Sklep Play otrzyma przełącznik do zmiany motywu interfejsu
Sobota, 29 Luty 2020 15:45, Wpisany przez Piotr Malinowski
sklep play ciemny motw 22
W końcu.

Ciemny motyw obecny jest już we większości aplikacji od Google. Kilka kluczowych usług nadal jednak nie zostało zaopatrzonych w specjalny przełącznik. Jak się okazuje, niechlubna lista uszczupli się o Sklep Play. Tak wynika z najnowszych doniesień.

Gmail, Dysk Google, Google Pay, Google Duo – to tylko kilka przykładów aplikacji, gdzie można aktywować tzw. dark mode. Osobiście nie przepadam za tym trendem i o wiele bardziej cenię sobie schludny, biały design. Ciemny motyw robi jednak furorę na rynku i wcale mnie to nie dziwi.

sklep play przelacznik 1Źródło: Android Police

Sklep Play posiada tzw. dark mode już od pewnego czasu, ale można było go aktywować wyłącznie w Androidzie 10 poprzez uruchomienie natywnego ciemnego motywu systemu. Niedługo w aplikacji ma pojawić się specjalny przełącznik. Zmianę zauważyli redaktorzy portalu Android Police.

Funkcja na razie znajduje się w fazie zaawansowanych testów, nie wiadomo więc kiedy ciemny motyw trafi do wszystkich użytkowników. Podobnie jak w przypadku większości aktualizacji usług Google, ta też rozsyłana będzie seriami.

Źródło: Android Police